Strzały przerywają koncert. Nagranie z paryskiego klubu


W internecie pojawiło się nagranie z koncertu zespołu Eagles of Death Metal, który w piątkowy wieczór w klubie Bataclan w Paryżu grał dla 1,5 tys. fanów - podaje Sky News. Na nagraniu widać scenę. Koncert przerywają pierwsze strzały terrorystów, którzy w kolejnych minutach zabili .

Brytyjska telewizja Sky News pokazała zdjęcia nagrane przez jednego z fanów grupy w piątek 13 listopada uczestniczącego w koncercie amerykańskiej grupy rockowej - Sebastiena Snowa.

Strzały w czasie koncertu

Na krótkim nagraniu widać członków Eagles of Death Metal. Wykonują utwór "Kiss The Devil" (pol. pocałuj diabła). Nagle padają strzały. Jeden z gitarzystów reaguje szybko i ucieka ze sceny, a Julian Dorio kryje się za swoją perkusją. Potem nagranie się urywa.

"Ostatnie nuty przed strzałami, paniką i horrorem" - zatytułował nagranie udostępnione w sieci Snow, który przeżył atak.

W kolejnych sekundach po oddaniu przez zamachowców pierwszych strzałów, członkowie kalifornijskiego zespołu upadli na scenę i wyczołgali się z sali korzystając z tylnych drzwi. Żadnemu z nich nic się nie stało.

W tym czasie jednak zabójcy pozbawili życia 89 osób. Jak ujawniły francuskie służby - ataku w klubie dokonali trzej terroryści. Zabijali ludzi strzelając z kałasznikowów do momentu, w którym przy wejściu pojawiła się policja. Wtedy dwóch z nich wysadziło się w powietrze, detonując ładunki przymocowane do tzw. pasów szahida. Trzeci terrorysta zginął z rąk policji.

Autor: adso\mtom / Źródło: Sky News

Źródło zdjęcia głównego: SebastienSnow/Instagram/Sky News

Raporty: