Współpracowała z Bushem, porządzi z Romneyem?

Była szefowa dyplomacji wiceprezydentem?Wikipedia CC BY SA

Condoleezza Rice, sekretarz stanu USA w administracji George'a W. Busha, znajduje się bardzo wysoko na liście kandydatów na republikańskiego wiceprezydenta u boku Mitta Romneya - podał w czwartek internetowy portal polityczny "The Drudge Report".

Doniesienia pojawiły się tuż po ogłoszeniu przez sztab Romneya akcji wyborczej "Poznaj kandydatów Mitta na VP (wiceprezydenta)" (Meet Mitt's Choice For VP). - Na początku listy znajduje się była sekretarz stanu Condoleezza Rice - napisał portal "The Drudge Report" powołując się na swoich informatorów.

Rice nie zainteresowana? Media przypominają, że Rice pojawiła się pod koniec czerwca na imprezie wyborczej Romneya w Utah. Tuż po niej w wywiadzie z amerykańską telewizją CBS zapewniała, że nie jest zainteresowana kandydowaniem na urząd wiceprezydenta. - Nie ma mowy, żebym się tym zajmowała. Nie widzę się w tym. Znam moje mocne strony - stwierdziła Rice. Szefowa amerykańskiej dyplomacji w republikańskiej administracji prezydenta George'a W. Busha przyznała, że bardziej od rządzenia interesuje ją sama polityka i "nie widzi się na jakimkolwiek wybieralnym stanowisku".

Kobiecy dodatek

O tym, że to kobieta mogłaby zostać kandydatem Partii Republikańskiej (GOP) na wiceprezydenta u boku Romneya mówiła niedawno żona byłego gubernatora Massachusetts, Ann Romney. - Rozważamy to i bardzo mi się podoba ten pomysł - powiedziała pani Romney w wywiadzie udzielonym na początku lipca telewizji CBS. Oprócz Rice pojawiło się nazwisko senator ze stanu New Hampshire Kelly Ayotte, która towarzyszyła Romneyom podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Wolfeburo położonym w jej stanie. Ciągle wśród potencjalnych kandydatów na republikańskiego wiceprezydenta wymieniany jest senator z Florydy kubańskiego pochodzenia Marco Rubio i były gubernator Minnesoty Tim Pawlenty.

Miesiąc na wybór

Sztab wyborczy kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta na razie milczy. W piątek potwierdzono jedynie, że Romney wybierze swego kandydata na wiceprezydenta przed sierpniową konwencją partii.

Krajowy zjazd delegatów GOP, który odbędzie się w dniach od 27-30 sierpnia w Tampie na Florydzie, oficjalnie nominuje kandydata na prezydenta.

Autor: mk//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia CC BY SA

Raporty: