Prezydent Zełenski: Ukraina musi jeszcze wyzwolić blisko dwa tysiące miejscowości

Aktualizacja:
Autor:
asty,
mjz,
tas//now
Źródło:
TVN24, PAP, Reuters
Drony zaatakowały rosyjskie okręty w Sewastopolu
Drony zaatakowały rosyjskie okręty w Sewastopolu twitter.com/Gerashchenko_en
wideo 2/22
twitter.com/Gerashchenko_enDrony zaatakowały rosyjskie okręty w Sewastopolu

Wtorek jest 272. dniem ataku Rosji na Ukrainę. Ukraina musi wyzwolić i odbudować jeszcze blisko dwa tysiące miejscowości – podkreślił prezydent Wołodymyr Zełenski we wtorek w wystąpieniu online na forum francuskiego kongresu merów i władz lokalnych. Gubernator Sewastopola na zaanektowanym Krymie Michaił Razwozżajew poinformował o "ataku dronów". "W tej chwili pracują nasze siły obrony powietrznej" - napisał na Telegramie. Razwozżajew przekazał, że "według wstępnych informacji zestrzelono już dwa bezzałogowce". W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 5:15

  Zapraszamy do relacji:

 • 3:44

  Ponadpartyjna grupa amerykańskich senatorów wezwała administrację prezydenta USA Joe Bidena do dostarczenia Ukrainie zaawansowanych dronów szturmowych MQ-1C, znanych jako Grey Eagle - poinformował "The Wall Street Journal". Ich zdaniem technologia ta może pomóc armii ukraińskiej utrzymać impet na polu bitwy.

 • 3:07

  W ciągu ostatnich dziesięciu dni dziesięć krajów ogłosiło decyzje w sprawie nowych pakietów pomocy wojskowej lub finansowej na zakup broni dla Ukrainy - poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. Dodał, że większość tych krajów, a także Australia, Grecja, Dania, Estonia, Włochy, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja, Czechy i niektórzy inni partnerzy kontynuują wdrażanie wcześniej ogłoszonych pakietów pomocy obronnej.

 • 2:31

  Agencja Associated Press poinformowała, że zwolniła reportera, który korzystając ze swych źródeł, napisał 15 listopada, iż Rosja dokonała ataku rakietowego, w którym zginęły w Polsce dwie osoby.

  "W rzeczywistości, zgodnie z powszechnymi opiniami, śmiercionośne uderzenie w kraj NATO spowodowały rakiety przeciwlotnicze rosyjskiej produkcji wystrzelone przez Ukrainę" – stwierdziła agencja AP. Jak przyznaje, dziennikarz chciał skomentować sprawę, lecz nie otrzymał na to od kierownictwa AP zezwolenia.

 • 2:15

  W Sewastopolu i Eupatorii na okupowanym przez Rosjan Krymie rozległy się wieczorem wystrzały - poinformował portal Ukraińska Prawda, powołując się m.in. na prorosyjskie władze Krymu, według których rosyjska obrona powietrzna otworzyła ogień do nadlatujących dronów.

  "Gdy nadszedł wieczór, na okupowanym Krymie ponownie doszło do wystrzałów – drony zostały zauważone na niebie nad Sewastopolem i koło Eupatorii. Rosyjscy okupanci otworzyli ciężki ogień z obrony przeciwlotniczej" - napisał na Telegramie szef Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow, cytowany przez agencję Ukrinform. Dodał, że w tym czasie pasażerski transport morski został zawieszony w Sewastopolu.

 • 1:29

  Bank Światowy mobilizuje dodatkowe 4,5 miliarda dolarów na wsparcie Ukrainy, co pomoże naszemu krajowi zaspokoić najpilniejsze potrzeby w okresie zimowym - poinformował we wtorek wieczorem na Twitterze premier Ukrainy Denys Szmyhal. "Finanse te zaspokoją pilne potrzeby Ukrainy w okresie zimowym. Jestem wdzięczny Axelowi von Trotsenburgowi i Annie Bjerde za ich zdecydowane wsparcie dla Ukrainy" – napisał Szmyhal.

 • 0:33

  Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zaapelował do Unii Europejskiej o przyspieszenie prac nad dziewiątym pakietem sankcji wobec Rosji, który obejmowałby surowe restrykcje dla rosyjskiego przemysłu rakietowego.

 • 23:58

 • 23:19

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we wtorek wieczorem w swoim regularnym wystąpieniu w mediach społecznościowych poinformował o uruchomieniu w całym kraju "punktów niezłomności", gdzie w razie masowych rosyjskich nalotów obywatele będą mogli uzyskać niezbędną pomoc.

 • 21:18

  Nadchodząca zima może być dla mieszkańców stolicy Ukrainy najgorsza od czasów II wojny światowej - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild". Poprzez ataki na infrastrukturę cywilną Putin chce zmusić ludzi do ucieczki ze stolicy, ale osiąga coś zupełnie przeciwnego - podkreślił Kliczko.

 • 20:48

  Ukraina musi wyzwolić i odbudować jeszcze blisko 2 tys. miejscowości – podkreślił prezydent Wołodymyr Zełenski we wtorek w wystąpieniu online na forum francuskiego kongresu merów i władz lokalnych.

  Rosjanie, przypominał, zaatakowali całe terytorium Ukrainy, a udało im się tymczasowo zająć część terytorium dziesięciu obwodów. W sumie pod okupację trafiło ponad 3700 ukraińskich miejscowości. 1886 udało się już wyzwolić - powiadomił we wtorek gabinet prezydenta.

  - Prowadzono tam życie na różne sposoby. Kiedyś. A teraz w tych wszystkich miejscowościach widzimy jedno - całkowity brak możliwości normalnego życia - zaznaczył prezydent.

  - Wszystko, co rosyjscy żołnierze zdołali zaminować, zaminowali. Wszystko, co zdołali rozgrabić, rozgrabili. Zniszczone lub zburzone przez ostrzały są setki tysięcy budynków na całej Ukrainie - relacjonował dalej.

 • 19:06

  Na Ukrainie spod rosyjskiej okupacji wyzwolono już 1886 miejscowości – powiedział we wtorek wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

  Urzędnik powiadomił, że w wyzwolonych miejscowościach przywracana jest działalność organów władz państwowych i lokalnych. Na terytorium 1620 miejscowości działają sztaby humanitarne.

  Uruchamiane są ponownie placówki medyczne, oświatowe, służb socjalnych i punkty usług finansowych.

  W 1303 miejscowościach przywrócono dostawy gazu, w 1340 – elektryczności, w 1432 – wody. Łączność mobilna i internet jest w 1190 miejscowościach.

 • 18:06

  Ministerstwo obrony Białorusi kontynuuje weryfikację danych osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej. Według zapowiedzi do końca roku inspekcja danych obejmie wszystkich poborowych. Resort zaznacza przy tym, że "insynuacje na temat ukrytej mobilizacji to dezinformacja".

  Działania weryfikacyjne to standardowa procedura, która ma miejsce co roku i odbywa się co roku – podał resort obrony w Mińsku.

 • 17:55

  Gubernator Sewastopola na zaanektowanym Krymie Michaił Razwozżajew poinformował o "ataku dronów". "W tej chwili pracują nasze siły obrony powietrznej" - napisał na Telegramie.

  Razwozżajew przekazał, że "według wstępnych informacji zestrzelono już dwa bezzałogowce".

 • 17:37

  Szefowa amerykańskiego resortu finansów Janet Yellen zapowiedziała przekazanie dodatkowych 4,5 mld dolarów na wsparcie budżetu Ukrainy. Środki mają zostać przekazane w przyszłym tygodniu.

  "Dziś Stany Zjednoczone kontynuują podtrzymywanie swojego niezachwianego zobowiązania wobec Ukrainy za sprawą mobilizacji dodatkowych 4,5 mld dol. w grantach na bezpośrednią pomoc budżetową" - ogłosiła Yellen w wydanym oświadczeniu.

  Jak dodała, środki mają wspomóc stabilność gospodarczą i sfinansować podstawowe usługi publiczne, w tym m.in. płace dla pracowników opieki zdrowotnej, nauczycieli czy urzędników. Zachęciła przy tym inne państwa do "zwiększenia i przyspieszenia" swojej pomocy dla Ukrainy.

 • 17:22

  Rosja przygotowuje się do nowej fali mobilizacji w styczniu 2023 roku, a plan przewiduje powołanie od 500 tysięcy do 700 tysięcy rezerwistów - przekazał doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko.

  O przygotowaniach do "drugiej fali" mobilizacji informują także rosyjskie niezależne media.

 • 17:02

  Kanada nałożyła sankcje na Białoruś w związku ze wsparciem udzielanym dla rosyjskiej wojny w Ukrainie – poinformowała minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly.

  Sankcje dotyczą 22 białoruskich wysokich urzędników i wojskowych, m.in. nadzorujących granicę między Białorusią a Ukrainą. Restrykcje objęły też 16 firm, w tym 5 banków, białoruską kolej, przedsiębiorstwa produkcji wojskowej.

  Joly wskazała w komunikacie, że Białoruś umożliwia naruszanie praw człowieka oraz zezwala na ostrzał Ukrainy prowadzony ze swojego terytorium przez Rosję – podała agencja The Canadian Press.

 • 16:15

  Trzy osoby zginęły w wyniku ostrzału Chersonia przez wojska rosyjskie - przekazał dziennikarzom przedstawiciel władz wyzwolonego miasta na południu Ukrainy Ołeksandr Łeszczenko. Jak dodał urzędnik, pociski trafiły w "dwanaście miejsc".

  Chersońskie władze apelują do mieszkańców, by opuścili niedawno wyzwolone miasto z powodu dużego zagrożenia rosyjskimi atakami i zniszczeń infrastruktury.

 • 16:04

  MSZ Japonii oświadczyło, że kraj ten dostarczy władzom w Kijowie generatory i latarnie słoneczne o wartości ponad 2,5 mln dolarów, by Ukraina mogła się lepiej przygotować do przetrwania zimy - poinformował portal Kyiv Independent.

  Resort w Tokio przekazał, że "to pomoc w przetrwaniu zimy dla tych, którzy nie mogą korzystać z urządzeń grzewczych i sprzętu oświetleniowego z powodu braku elektryczności".

  Rząd japoński będzie realizował swoją pomoc poprzez biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

 • 14:58

  Rosjanie ostrzelali miasta Toreck i Czasiw Jar - poinformował szef obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko. W wyniku ataku zostały ranne dwie osoby, uszkodzonych zostało kilka budynków.

 • 14:11

  Prawie pół tysiąca kolaborantów współpracujących z Rosją i członków ich rodzin wyjechało na anektowany Krym z okupowanych obszarów w obwodzie chersońskim i zaporoskim na południu Ukrainy – poinformował lojalny wobec władz w Kijowie mer Melitopola Iwan Fedorow.

  "Kolaboranci (...) uciekają, jak szczury z tonącego okrętu" - napisał Fedorow na serwisie Telegram. Dodał, że prawie 500 osób zatrzymało się w dwóch pensjonatach na terenie Sewastopola.

 • 13:31

  - Po ostatnim ataku praktycznie nie mamy już nieuszkodzonych elektrowni cieplnych i wodnych - powiedział na konferencji prasowej w Kijowie szef operatora energetycznego Ukrenerho Wołodymyr Kudrycki, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

  - Mówię to, żebyście zrozumieli skalę zjawiska i to, z czym musimy się mierzyć. Skala zniszczeń jest kolosalna - dodał.

 • 13:28

  Sojusz Północnoatlantycki powinien zwiększyć liczebność wojsk stacjonujących w Polsce - powiedział w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "La Razon" Gerald Connolly, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

  Connolly wyjaśnił, że jest to pożądane w związku z zagrożeniami. - NATO musi rozlokować swoje siły jako linię obrony. (…) Przemieszczamy wojska, samoloty oraz czołgi. Myślę, że ważne jest wzmocnienie linii z Polską oraz innymi państwami (NATO) sąsiadującymi z Ukrainą - stwierdził.

 • 13:22

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy prowadzi rewizje w firmie VS Energy, której właścicielami są oligarchowie z Rosji. Udział przedsiębiorstwa w rynku energetycznym Ukrainy sięga 10 procent - poinformował portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w SBU.

  Właścicielami VS Energy są Rosjanie: Aleksandr Babakow, Michaił Wojewodin i Jewgienij Giner. Władze ukraińskie objęły ich sankcjami w październiku.

  Wcześniej ukraiński "Forbes" poinformował, że do VS Energy należą zakłady energetyczne w obwodach: chersońskim, czerniowieckim, kirowohradzkim, rówieńskim i żytomierskim.

 • 13:13

  Jeśli dojdzie do starcia między Rosją a NATO, czeskie wojsko będzie jego uczestnikiem od pierwszej minuty - oznajmił szef sztabu generalnego Czech generał Kamil Rzehka na dorocznej odprawie dowództwa wojskowego.

  Czeskie wojsko musi zachować swoje doświadczenia z operacji antyterrorystycznych, ale przede wszystkim musi przygotować się do wojny na dużą skalę z zaawansowanym przeciwnikiem - dodał Rzehka.

 • 12:57

  Rosja wyczerpuje strategiczne rezerwy rakietowe - podał portal Ukraińska Prawda, powołując się na rozmówców w ojczystym resorcie obrony. Stwierdzili oni, że rosyjska armia "jest już zmuszona, by sięgać po pociski z zapasów nuklearnych".

  Po zmasowanym ostrzale Ukrainy w połowie listopada Rosji wystarczy pocisków nie więcej niż na trzy zmasowane ataki" - napisała Ukraińska Prawda.

  Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow opublikował na Twitterze dane, dotyczące potencjału rakietowego Rosji po inwazji zbrojnej na Ukrainę.

 • 12:08

  Ukraina chce wezwać ambasadora Więgier w związku z doniesieniami mediów, że premier Viktor Orban przyszedł na mecz w szaliku "na którym przedstawiono Węgry z częścią terytorium Ukrainy" - przekazał rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko.

  "Szerzenie na Węgrzech idei rewizjonizmu nie sprzyja rozwojowi stosunków ukraińsko-węgierskich i nie jest zgodne z zasadami polityki europejskiej" - napisał na Facebooku.

 • 11:55

  W monasterze Świętej Trójcy w Korcu oraz w obiektach diecezji sarneńskiej i poleskiej Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego w obwodzie rówieńskim działania kontrwywiadowcze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy - poinformowała w komunikacie SBU.

  Służba oświadczyła, że działania te są prowadzone "w ramach regularnej pracy SBU dotyczącej działalności dywersyjnej rosyjskich służb specjalnych w Ukrainie".

 • 11:47

  Mer obwodu mikołajowskiego Witalij Kim przekazał, że w jego regionie pod rosyjską okupacją pozostają trzy miejscowości położone na Mierzei Kinburskiej.

  Wcześniej rzeczniczka dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk przekazała, że "trwa operacja wojskowa na Mierzei Kinburskiej i że sztorm na morzu pomaga wyzwolić ten obszar".

 • 11:22

  Ciała kolejnych 33 żołnierzy ukraińskich poległych w obronie kraju przed inwazją rosyjską sprowadzono na Ukrainę - poinformowało ministerstwo ds. reintegracji terytoriów tymczasowo okupowanych w Kijowie.

  Ukraina odzyskała jak dotąd łącznie 696 ciał swoich żołnierzy - podała ukraińska telewizja Suspilne.

 • 10:38

  W rosyjskich ostrzałach zginęło w ciągu ostatniej doby ośmiu cywilów, 16 osób zostało rannych - przekazał Kyryło Tymoszenko, wiceszef biura (kancelarii) prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

  W nocy Rosjanie ostrzeliwali regiony na południu i północy kraju.

  Jak poinformował Kyryłenko, cztery osoby zginęły w ciągu ostatniej doby w obwodzie donieckim. W niedawno wyzwolonym obwodzie chersońskim na południu Ukrainy zginęło trzech mieszkańców, a 10 zostało rannych. W obwodzie charkowskim zginęła jedna osoba na skutek wybuchu miny.

  Wiceszef biura Zełenskiego poinformował także, że w obwodzie sumskim, na północnym wschodzie kraju, Rosjanie ostrzelali cztery hromady (gminy) z haubic, moździerzy i systemów rakietowych. Na obszary te spadło prawie 100 pocisków.

 • 10:26

  W okupowanym Melitopolu narasta panika wśród kolaborantów. Omawiają oni plan ucieczki z miasta - podały ukraińskie agencje, powołując się na doniesienia lokalnych mediów. Drogi ucieczki do Rosji mogą prowadzić przez zaanektowany Krym lub terytorium samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

  Rosjanie uznają okupowany niemal od początku inwazji zbrojnej Melitopol za nieformalną "stolicę" zajętych terenów w obwodzie zaporoskim.

 • 10:09

  Wielka Brytania przekazuje Ukrainie nowszą, bardziej zaawansowaną wersję laserowo naprowadzanego pocisku Brimstone, o dwukrotnie większym zasięgu niż poprzednia wersja - pisze dziennik "Daily Telegraph".

  Jak wyjaśnia gazeta, Wielka Brytania po raz pierwszy wysłała Ukrainie pociski Brimstone około pół roku temu, ale na nagraniu opublikowanym w październiku przez siły zbrojne widoczna jest przygotowana do transportu w bazie RAF Brize Norton nowsza wersja tej broni.

 • 9:27

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała, że prowadzi wraz z policją i gwardią narodową działania kontrwywiadowcze na terenie kijowskiej Ławry Peczerskiej, gdzie mieści się siedziba Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego.

 • 8:30

  Domniemany atak na terminal naftowy w Noworosyjsku, w pobliżu którego znajduje się duża baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, stanowiłby dla niej kolejne strategiczne wyzwanie - przekazało brytyjskie ministerstwo obrony.

 • 7:22

  Władze Rosji zwiększają kontrolę nad przestrzenią informacyjną; świadczy o tym projekt ustawy o algorytmach rekomendacyjnych w internecie i rozporządzenie FSB dotyczące informacji o działaniach militarnych Rosji – ocenia amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW).

 • 7:06

  Moje nazwisko było na rosyjskich listach poszukiwanych za proukraińskie poglądy, dlatego ostatnie pół roku spędziłem w podziemiu, ukrywając się przed aresztowaniem – opowiada Polskiej Agencji Prasowej wykładowca jednej z uczelni w Chersoniu.

 • 7:04

  Parlament Europejski w środę na sesji planarnej będzie głosował nad rezolucją uznającą Rosję za państwowego sponsora terroryzmu. Wcześniej w tej sprawie doszło do porozumienia grup politycznych w PE.

 • 6:34

  Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zaapelowała do mieszkańców wyzwolonego z rosyjskiej okupacji Chersonia, aby ewakuowali się na zimę do bezpieczniejszych rejonów kraju - poinformował Ukrinform.

 • 6:12

  - Systematyczne szkody w naszym systemie energetycznym spowodowane atakami rosyjskich terrorystów są tak znaczne, że wszyscy nasi obywatele i firmy powinni być świadomi i redystrybuować swoje zużycie w ciągu dnia - powiedział ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu. - Starajcie się ograniczyć osobiste zużycie energii elektrycznej - zaapelował.

 • 6:09

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu wezwał swoich obywateli do oszczędzania energii, szczególnie w tak dotkniętych rosyjskimi ostrzałami obszarach, jak Kijów, Winnica na południowym zachodzie kraju, Sumy na północy i Odessa nad Morzem Czarnym.

 • 4:44

  Instytut Badań nad Wojną: Dwa dni ostrzału spowodowały rozległe zniszczenia w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Rosyjski rząd kontynuuje eskalację kontroli rosyjskiej przestrzeni informacyjnej.

 • 4:43

  WHO udokumentowała od początku wojny 703 rosyjskie ataki na ukraińskie placówki ochrony zdrowia, takie jak szpitale i przychodnie. - Tej zimy w grę będzie wchodziło po prostu przeżycie - powiedział dr Hans Henri Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę.

  Dodał, że ukraiński system opieki zdrowotnej "stoi w obliczu najgorszych dni od początku wojny", a "najlepszym rozwiązaniem byłoby położenie kresu konfliktowi".

 • 4:43

  Aktualne mapy działań na froncie w Ukrainie.

 • 4:42

  Podczas nadchodzącej zimy życie milionów ludzi na Ukrainie będzie zagrożone - oświadczył dr Hans Henri Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę. Jako przyczyny wskazał zniszczenia infrastruktury energetycznej i placówek ochrony zdrowia.

 • 4:42

  W poniedziałek w Madrycie odbyła się inauguracja wystawy "Plakaty dla Ukrainy", zorganizowanej przez ambasadę RP w Hiszpanii oraz ambasadę Ukrainy w tym kraju - poinformowała PAP polska placówka.

  Wystawa przedstawia 30 plakatów o tematyce wojennej, wybranych spośród kilkuset projektów nadesłanych polskiemu Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

 • 4:42

  Aktywne są przede wszystkim rodziny tych rosyjskich rezerwistów, którzy trafili na front pod miejscowością Swatowe w ukraińskim obwodzie ługańskim. Matki i żony zmobilizowanych z obwodu tulskiego twierdzą, że ich bliskim grożono rozstrzelaniem i sądem za dezercję za opuszczenie pierwszej linii frontu. Kobiety zwróciły się z apelem do Władimira Putina i ministra obrony Siergieja Szojgu o wycofanie zmobilizowanych z pierwszej linii frontu.

 • 4:41

 • 4:41

  W 15 regionach Federacji Rosyjskiej doszło od początku października do protestów krewnych zmobilizowanych na wojnę z Ukrainą. Rodziny żądają przede wszystkim wycofania rezerwistów z pierwszej linii frontu - podał w poniedziałek niezależny portal Wiorstka.

 • 4:41


  ZP NATO w poniedziałek wybrało także nowego przewodniczącego na kolejny rok, którym została Joelle Garriaud-Maylam. Francuzka tuż po wyborze potępiła wojnę Rosji z Ukrainą i wyraziła uznanie dla narodu ukraińskiego za obronę zachodnich wartości.

 • 4:41

  Obradujące w Madrycie Zgromadzenie Parlamentarne NATO przyjęło w poniedziałek rezolucję, w której wzywa państwa członkowskie Sojuszu do "jasnego ogłoszenia, że państwo rosyjskie pod obecnym reżimem jest państwem terrorystycznym". Podobną uchwałę podjęło wcześniej Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.

  Rezolucja ZP NATO, której tekst został opublikowany na stronach Sojuszu, wskazuje również na potrzebę powołania specjalnego międzynarodowego trybunału ds. rosyjskiej agresji. Dokument został przyjęty jednomyślnie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty, mjz, tas//now

Źródło: TVN24, PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Michail Razwozżajew/Telegram

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości