Władze Egiptu zablokowały stronę internetową gazety finansowej

Jak twierdzą źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa, w zeszłym tygodniu w kraju zawieszono dostęp do 21 stron internetowychwikipedia.org/CC BY-SA 2.5 | Przemyslaw "Blueshade" Idzkiewicz

Władze Egiptu zablokowały stronę internetową wpływowej w tym kraju gazety finansowej "Al-Borsa" - przekazał w niedzielę jej wydawca. Od środy uniemożliwiony jest dostęp do wielu internetowych portali, którym władze zarzucają publikację fałszywych wiadomości.

Jak ocenia agencja Reutera, zablokowanie "Al-Borsy" - znanej gazety ekonomicznej, unikającej sporów politycznych i odzwierciedlającej poglądy w dużej mierze popierających władze środowisk biznesowych - sugeruje, iż władze podjęły próbę przejęcia kontroli nad prywatnymi mediami.

Właściciel "Al-Borsy", firma Business News napisała w oświadczeniu, że zablokowano również witrynę siostrzanego wydawnictwa, anglojęzycznego "Daily News Egypt".

Blokada stron

Jak twierdzą źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa, w zeszłym tygodniu w kraju zawieszono dostęp do 21 stron internetowych, między innymi z powodu rzekomych powiązań ze zdelegalizowanym Bractwem Muzułmańskim. Uniemożliwiono też korzystanie z portalu telewizji Al-Dżazira, mającej siedzibę w Katarze. Władze tego kraju są wrogo nastawione do prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego.

Według opublikowanego w kwietniu raportu Reporterów bez Granic Egipt jest wśród 25 krajów, gdzie prasa jest najbardziej atakowana.

Autor: ToL//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/CC BY-SA 2.5 | Przemyslaw "Blueshade" Idzkiewicz