"Są szaleni". Johnson krytykuje antyszczepionkowców

Źródło:
PAP

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w czasie wizyty w londyńskiej przychodni powiedział, że przeciwnicy szczepionek są "szaleńcami". Ocenił również, że zagrożenie związane z koronawirusem minie w połowie 2021 roku.

Jak podaje telewizja Sky News, zwracając się do pielęgniarek, premier narzekał na "tych wszystkich antyszczepionkowców", którzy zdobywają popularność w ostatnim czasie. - Oni są szaleni. Są szaleni - ocenił Johnson.

Jak zaznaczył premier, jego rząd chce, by wszyscy obywatele kraju w tym roku zaszczepili się na grypę i ogłosił "największy w historii" program szczepień na tę chorobę. W ramach programu zastrzyki będą dostępne za darmo dla osób powyżej 50. roku życia i dzieci poniżej 11 lat.

- Powodem, dla którego to robimy, jest ochrona NHS (Narodowej Służby Zdrowia) w zimie, bo oczywiście wciąż mamy COVID, wciąż jest zagrożenie drugą falą COVID-u, więc kluczowe będzie odciążenie NHS, więc naprawdę mam nadzieję, że każdy dostanie zastrzyk przeciwko grypie - mówił premier.

Johnson ocenił, że Wielka Brytania powinna definitywnie poradzić sobie z pandemią COVID-19 do połowy przyszłego roku. Przestrzegł jednak, że kraj wciąż czekają jeszcze ciężkie czasy, jeśli chodzi o gospodarkę.

Autorka/Autor:mart

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: