Media: zderzenie łodzi na Dunaju, nie żyją dwie osoby, pięć zaginęło

Źródło:
Reuters, ABC News

Dwie osoby nie żyją, a pięć uznano za zaginione w wyniku, prawdopodobnie, zderzenia łodzi na Dunaju nieopodal Budapesztu - podały zachodnie agencje.

Według Agencji Reutera do tragicznego zdarzenia doszło nieopodal Budapesztu, w sobotę wieczorem. Na północ od stolicy odnaleziono ciała dorosłego mężczyzny i kobiety - poinformował w niedzielę Reuters.

Portal ABC News, powołując się na doniesienia agencji AP, przekazał, że węgierska policja otrzymała w sobotę późnym wieczorem zgłoszenie, że na brzegu Dunaju w pobliżu miasta Veroce, około 50 kilometrów na północ od stolicy Budapesztu, znaleziono mężczyznę, rannego w głowę.

Policja ustaliła, że mężczyzna był na łodzi w czasie wypadku. Później w pobliżu odnaleziono ciała mężczyzny i kobiety.

Kilka godzin po rozpoczęciu poszukiwań policja znalazła na wodzie uszkodzoną łódź, którą odholowano do brzegu. Trwały poszukiwania pięciu kolejnych osób, wszystkich dorosłych, które miały się na niej znajdować. Policja ustaliła ponadto, że ​​w momencie wypadku w pobliżu mogła znajdować się łódź należąca do jednego z hoteli. Znaleziono ją w pobliżu miasta Komarom, ponad 80 kilometrów w górę rzeki. Miała uszkodzony kadłub - podał portal ABC News.

Prawie pięć lat temu, w czerwcu 2019 roku, na Dunaju w pobliżu Budapesztu w wyniku zderzenia statku wycieczkowego z mniejszą jednostką (spacerową) zginęło co najmniej 27 osób.

Miejsce, gdzie doszło do wypadku Google Maps

Autorka/Autor:tas//mrz

Źródło: Reuters, ABC News

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps