Świat

Wakacje papieża za milion euro

Świat

PAP/ EPAPapież na górskiej wycieczce

Ponad milion euro wyniosły wszystkie wydatki poniesione w związku z wakacjami Benedykta XVI w Lorenzago di Cadore w Dolomitach. Władze tego regionu mówią, że skorzystają na tym turyści.

Jak poinformował asesor władz regionalnych Oscar De Bona, 300 tysięcy euro kosztował remont i przebudowa wakacyjnego domu, w którym papież spędza urlop. Kwotę tę wyłożyła w dużej części diecezja w Treviso, do której należy budynek. Część sumy wyasygnowały także władze regionu Wenecja Euganejska. Z kasy regionalnej wyłożono na wszystkie cele związane z papieskimi wakacjami ogółem 400 tysięcy euro.

Około 300 tysięcy euro kosztowały prace leśne, a także drogowe w okolicach Lorenzago di Cadore.

- To prawda, że wydatki przekroczyły milion euro, ale nie przeznaczono ich dla papieża, ale dla Lorenzago di Cadore oraz dla turystów - podkreślił asesor De Bona. Odnosząc się do opinii, że władze regionu wydały za dużo, podkreślił, że promocja tych okolic Dolomitów, gdyby nie było tam papieża, kosztowałaby dziesięć razy więcej. Za reklamę Lorenzago di Cadore asesor uznał również obecność dziennikarzy z całego świata, którzy w swych relacjach z papieskich wakacji opisują tę miejscowość oraz jej malownicze okolice.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/ EPA