Zaginiona dziewczynka odnaleziona po dwóch miesiącach w domu porywacza

Źródło:
 Bradenton Herald, Fox News, Child Crime Prevention & Safety Center, tvn24.pl
Houston w Teksasie
Houston w Teksasie Google Earth
wideo 2/3
Houston w TeksasieGoogle Earth

Amerykańskie służby odnalazły zaginioną w lutym trzynastolatkę prawie 720 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dorosły mężczyzna, w domu którego przebywała, trafił do aresztu i został oskarżony o dokonanie napaści na tle seksualnym oraz porwanie. Miejscowy szeryf podziękował parze, która zwróciła uwagę na samotną dziewczynkę przy autostradzie.

Trzynastolatka zaginęła w Houston w stanie Teksas w lutym. Dwa miesiące później, 6 kwietnia, para, której zepsuł się samochód, zauważyła dziewczynkę idącą wzdłuż drogi nr 98 w mieście New Augusta w Missisipi. Zawiadomiła służby, a dzień później funkcjonariusze znaleźli nieletnią w domu w pobliżu autostrady. Jak odkryli, to nastolatka z oddalonego o ok. 720 kilometrów Houston, uznana w lutym za zaginioną. O sprawie poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Perry, cytowane przez lokalną gazetę "Bradenton Herald".

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Nastolatka została przewieziona do szpitala w celu sprawdzenia stanu zdrowia, następnie trafiła pod opiekę Służby Ochrony Dziecka hrabstwa Perry. 27-letni Jessie Thomas Patton, którego funkcjonariusze zastali w domu z 13-latką, 7 kwietnia został aresztowany i oskarżony o napaść na tle seksualnym oraz porwanie. Według śledczych to Patton "odebrał z Teksasu" nastolatkę przed prawie dwoma miesiącami.

ZOBACZ TEŻ: Zaginiona 13-latka odnaleziona 1,7 tys. km od domu. Policja apeluje, by rodzice uważali, co ich dzieci robią w internecie

Cytowany przez portal Fox News szeryf hrabstwa Perry Mitch Nobles pochwalił parę, która 6 kwietnia zauważyła nastolatkę na autostradzie i skontaktowała się z władzami. Nobles wyjaśnił, że choć incydent jest podobny w charakterze do handlu ludźmi, 27-latek nie zostanie o to oskarżony, ponieważ "nie doszło do wymiany" na pieniądze lub inne materiały po tym, jak Patton miał porwać nastolatkę z Teksasu i przewiózł ją do swojego domu w Missisipi.

Liczba porwanych lub zaginionych dzieci

W Stanach Zjednoczonych każdego roku zgłaszane jest zaginięcie około 840 tys. dzieci - wskazuje organizacja Child Crime Prevention & Safety Center. Większość zgłoszeń dotyczących zaginionych lub uprowadzonych nieletnich jest rozwiązywana w ciągu kilku godzin, ale wiele z nich dotyczy sytuacji, w których dziecko zaginęło na stałe lub na dłuższy czas. 

ZOBACZ TEŻ: Czterolatka porwana w centrum handlowym odnalazła się po latach w innym państwie

Autorka/Autor:wac//az

Źródło:  Bradenton Herald, Fox News, Child Crime Prevention & Safety Center, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock