Strzelał w magazynie firmy kurierskiej, zabił osiem osób i popełnił samobójstwo. Ustalono, kim był

Aktualizacja:
Źródło:
NBC News, New York Times, WRTV Indianapolis

W placówce firmy kurierskiej FedEx niedaleko lotniska w Indianapolis w amerykańskim stanie Indiana padły strzały. Jak przekazał Reuters, powołując się na ustalenia śledztwa, sprawcą był 19-letni Brandon Scott Hole. Postrzelił wiele osób, w tym osiem śmiertelnie, po czym popełnił samobójstwo – podała policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 23 czasu lokalnego (piątek, godzina 5 rano w Polsce) w zakładzie FedEx na Mirabel Road w Indianapolis, niedaleko lotniska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na miejscu funkcjonariusze "znaleźli wiele ofiar". Początkowo nie sprecyzowano, czy chodzi o ofiary śmiertelne, czy rannych. - Wiele osób z ranami postrzałowymi, ale nie tylko, zostało przewiezionych do szpitali – przekazała funkcjonariuszka miejscowej policji Genea Cook. Dodała, że napastnik zabił osiem osób. - Aktualnie nie ma zagrożenia dla lokalnej społeczności – zapewniła Cook. Według doniesień mediów, potwierdzonych później przez policję, sprawca strzelaniny odebrał sobie życie.

Policja ustaliła, że sprawcą był 19-letni Brandon Scott Hole – przekazało Agencji Reutera źródło ze służb. Agent FBI z Indianapolis Paul Keenan powiedział, że jest zbyt wcześniej, by spekulować na temat motywów mordercy.

"Dwa metaliczne dźwięki"

Stacja WRTV zamieścił na Twitterze rozmowę z jednym z pracowników placówki, w której doszło do strzelaniny. - Usłyszeliśmy dwa metaliczne dźwięki, bo na początku nie brzmiały jak strzały. Spojrzałem na parking, ale nic tam nie zobaczyłem. Potem usłyszeliśmy kolejne trzy strzały. Wtedy zobaczyłem kogoś uciekającego z budynku. Potem rozległy się kolejne strzały – relacjonował świadek zdarzenia. Powiedział, że widział jedno ciało.

Inny mężczyzna przekazał stacji, że jego siostrzenica została postrzelona w lewe ramię i trafiła do szpitala. Jeden ze świadków opisywał w lokalnej telewizji, że napastnik strzelał z broni automatycznej.

"Jesteśmy świadomi tragicznej strzelaniny w naszym zakładzie FedEx Ground w pobliżu lotniska w Indianapolis. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Nasze myśli kierujemy do wszystkich dotkniętych tym zdarzeniem. Próbujemy zdobyć więcej informacji i współpracujemy z organami śledczymi" – przekazała w oświadczeniu firma FedEx.

FedEx Corporation to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, głównie za pomocą samolotów. Ma ono zasięg ogólnoświatowy i świadczy usługi do 220 krajów i terytoriów.

Biden: możemy i musimy robić więcej, by ratować życie

Prezydent USA Joe Biden nakazał opuszczenie flag i wezwał Kongres do wprowadzenia ograniczeń dotyczących broni. - Zbyt wielu Amerykanów ginie każdego dnia z powodu przemocy z użyciem broni. To plami nasz charakter i rani duszę naszego narodu. Możemy i musimy robić więcej, aby działać i ratować życie – uzasadnił prezydent.

Autorka/Autor:momo, ads\mtom

Źródło: NBC News, New York Times, WRTV Indianapolis

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps