Dentysta otruł swoją żonę, twierdzi policja. "Było to ohydne i wykalkulowane morderstwo"

Źródło:
Aurora Police, The Guardian
Denver w stanie Kolorado
Denver w stanie Kolorado
Google Earth
Denver w stanie Kolorado Google Earth

Dentysta z Denver w Kolorado jest podejrzany o morderstwo pierwszego stopnia - informuje policja. Media relacjonują, że kilka dni przed śmiercią małżonki miał zamówić do swojego gabinetu cyjanek potasu.

Jak pisze "Guardian", w ubiegłą środę, 15 marca, 45-letni James Craig zawiózł swoją 43-letnią żonę Angelę Craig do szpitala. Partnerka zmagała się z silnym bólem i zawrotami głowy. Jej stan szybko się pogarszał i została podłączona do respiratora na oddziale intensywnej opieki medycznej. Po trzech dniach zmarła. Szpital o zajściu powiadomił policję. Tajemnicza, śmiertelna i przede wszystkim nagła choroba kobiety wzbudzała bowiem podejrzenia.

ZOBACZ TEŻ: Ślady DNA na batacie pomogły ustalić podejrzanego o zabójstwo sprzed 12 lat

Policja: żona dentysty została otruta

Jak informuje w komunikacie policja z Aurory w Colorado, detektywi z wydziału ds. zabójstw rozpoczęli intensywne śledztwo, które wykazało, że ofiara została otruta. Nakaz aresztowania mężczyzny za zabójstwo pierwszego stopnia uzyskali wczesnym rankiem w niedzielę, wkrótce po tym, jak lekarze podjęli decyzję o odłączeniu ofiary od aparatury podtrzymującej życie. "Kiedy podejrzane szczegóły tej sprawy wyszły na jaw, nasz zespół niestrudzenie pracował nad odkryciem prawdy o nagłej chorobie i śmierci ofiary. Szybko odkryto, że w rzeczywistości było to ohydne, złożone i wykalkulowane morderstwo" - mówi szef wydziału Mark Hildebrand.

Media relacjonują ustalenia, według których mężczyzna szukał sposobu, jak zakończyć życie swojej partnerki, tak by nie dało się wykryć sprawcy. Zwracają uwagę, że objawy Angeli wskazują na spożycie cyjanku potasu. Według relacji "Guardiana" oskarżony miał też planować rozpoczęcie nowego życia z kochanką, ortodontką z Teksasu.

Portal przypomina, że zabójstwa poprzez otrucie ofiary są bardzo rzadkie. Trucizna jest narzędziem zbrodni w przypadku mniej niż 0,5 proc. wszystkich morderstw. Wynika to ze stopnia skomplikowania takiego przestępstwa, a także z faktu, że obecne technologie umożliwiają odnalezienie nawet śladowych ilości toksycznej substancji.

Angela osierociła szóstkę dzieci. Trójka z nich jest poniżej 18. roku życia. Jak informuje policja, James Craig został aresztowany w niedzielę rano. Trafił do aresztu z zarzutem zabójstwa pierwszego stopnia. Jeśli sąd go potwierdzi, mężczyźnie grozi nawet dożywocie. W komunikacie zamieszczono również zdjęcie podejrzanego.

ZOBACZ TEŻ: Ukradł samochód, był uzbrojony. Pościg przebiegał przez cztery hrabstwa

James Craig, dentysta podejrzany o zabójstwo żonyAurora Police

Autorka/Autor:jzb//am

Źródło: Aurora Police, The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Aurora Police