Media: influencerka zastrzelona przez męża. Dwa dni wcześniej sąd zakazał mu się do niej zbliżać

Źródło:
"Independent", tvn24.pl
Prawniczka o tym, jakie znaczenie ma konwencja antyprzemocowa
Prawniczka o tym, jakie znaczenie ma konwencja antyprzemocowaTVN24
wideo 2/4
Prawniczka o tym, jakie znaczenie ma konwencja antyprzemocowaTVN24

Theresa Cachuela, 33-letnia instagramowa influencerka z Hawajów, została zastrzelona przez swojego męża - informują lokalne media. Zaledwie dwa dni wcześniej mężczyzna otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do żony i dzieci. W przeszłości miał dopuszczać się przemocy domowej.

Cachuela została zastrzelona 22 grudnia na jednym z parkingów w Honolulu, największym mieście Hawajów. Jak informuje "The Honolulu Star-Advertiser", powołując się na relacje rodziny influencerki, świadkiem tragedii była jej 11-letnia córka. Zabójca kobiety został zidentyfikowany jako 44-letni mąż ofiary. Tego samego dnia mężczyznę znaleziono martwego niedaleko miejsca, w którym doszło do zbrodni - podaje "The Honolulu Star-Advertiser".

ZOBACZ TEŻ: Zabójstwo 23-letniej nauczycielki wstrząsnęło Irlandią. Pięć osób z zarzutami utrudniania śledztwa

"Wielokrotnie ignorował prośby o zostawienie jej oraz jej dzieci w spokoju"

Z dokumentów, które przywołuje dziennik, wynika, że zaledwie dwa dni przez śmiercią 33-latki sąd wystawił mężowi zakaz zbliżania się rodziny. Przyczyną wniosku o taki zakaz miała być przemoc domowa. "Robię to, aby chronić siebie i swoje dzieci, a także po to, by (mąż - red.) otrzymał pomoc, której potrzebuje" - pisała w cytowanym przez gazetę dokumencie, złożonym w sądzie 8 grudnia. Kobieta twierdziła też w swoim wniosku, że mąż wielokrotnie ignorował prośby o zostawienie jej oraz jej dzieci w spokoju. Hawajski dziennik "The Honolulu Star-Advertiser" informuje, że mężczyzna śledził swoją partnerkę, obserwując lokalizację jej telefonu oraz GPS znajdującego się w jej aucie.

"Independent" wyjaśnia, że Theresa Cachuela zdobyła rozpoznawalność na Instagramie. Jej profil, o nazwie Bunny Bontiti, obserwowało ponad 20 tysięcy użytkowników.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje czterolatek znaleziony w domu jednorodzinnym z ranami kłutymi na ciele. Zatrzymano 41-letnią kobietę

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: "Independent", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock