Znany dziennikarz przeprasza za słowa o Bidenie. "Nie powinienem"

Źródło:
TMZ, NBC News, tvn24.pl

Dziennikarz ABC News George Stephanopoulos, który kilka dni temu przeprowadził szeroko komentowany wywiad z Joe Bidenem, powiedział przypadkowej osobie na ulicy, że wątpi w zdolność prezydenta do sprawowania kolejnej kadencji. Szybko przeprosił za swoje słowa, oświadczenie wydała też sama stacja.

George Stephanopoulos jest znanym amerykańskim dziennikarzem pracującym w stacji ABC News. Kilka dni temu przeprowadził wywiad z Joe Bidenem, który był bacznie obserwowany przez znaczną część opinii publicznej, a przede wszystkim demokratów. Odbył się bowiem niedługo po debacie prezydenckiej, w której Biden w starciu z Donaldem Trumpem wypadł wyjątkowo słabo.

Portal TMZ opublikował we wtorek nagranie, na których widać, jak osoba opisywana jako Stephanopoulos spaceruje ulicą w Nowym Jorku, najprawdopodobniej w swoim czasie wolnym, na co wskazuje sportowy ubiór. W pewnym momencie zostaje zaczepiony przez - według portalu - przypadkową osobę. Mężczyzna zapytał osobę na nagraniu, czy według niej Biden powinien ustąpić. "Rozmawiałeś z nim ostatnio więcej niż ktokolwiek inny" - zwrócił uwagę przechodzień. Na nagraniu nie widać twarzy dziennikarza, ponieważ kamera skierowana jest na chodnik. Jego odpowiedź nie jest wyraźnie słyszalna, jednak mężczyzna zadający pytanie powtarza ją: "Nie sądzi pan, że może sprawować urząd przez kolejne 4 lata?".

ZOBACZ TEŻ: Biden: nigdzie się nie wybieram, nie obchodzi mnie, co myślą elity

Dziennikarz przeprosił za wypowiedź o Bidenie

Rzecznik ABC News Brooks Lancaster wydał oświadczenie, cytowane przez inne amerykańskie media, w którym Stephanopoulos potwierdził, że to on jest na nagraniu i przeprosił za wypowiedź. "Dziś odpowiedziałem na pytanie osobie przechodzącej obok. Nie powinienem" - przekazał. W oddzielnym oświadczeniu głos zabrała także sama stacja. "George wyraził swój własny punkt widzenia, a nie stanowisko ABC News" - podkreślono.

W piątkowej rozmowie Stephanopoulosa z Bidenem prezydent mówił m.in. o przyczynach swojego słabego występu podczas debaty z Donaldem Trumpem. Stephanopoulos kilkukrotnie pytał go, czy realnie wierzy, że może pokonać republikanina. - Jestem przekonany o dwóch rzeczach: że mam najlepsze kwalifikacje, by go pokonać i wiem, jak załatwiać sprawy - oznajmił demokrata. Zapytany, czy zrezygnowałby, gdyby inni demokraci w Kongresie stwierdzili, że szkodzi ich szansom na reelekcję, odpowiedział: - Jeśli Bóg Wszechmogący przyjdzie i powie mi, abym tak zrobił, to mógłbym to zrobić.

Według mediów, wywiad który miał być dla Bidena ważnym sprawdzianem oraz sposobem na pokazanie zaniepokojonym wyborcom, że nadal jest w stanie być prezydentem, nie przekonał części krytyków i nie rozwiał ich obaw.

ZOBACZ TEŻ: Joe Biden do dziennikarki prowadzącej wywiad: zapytaj swojego brata w Polsce

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: TMZ, NBC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/SHAWN THEW