Świat

Umiera i szuka rodziny dla swych dzieci

Świat

Umierająca matka szuka rodziny dla swoich synów
ENEXUmierająca matka szuka rodziny dla swoich synów

Poruszająca historia matki, która umiera i szuka już zastępczej rodziny dla swoich małych synków. Francuzka napisała autobiograficzną książkę, w której opisuje swoje życie i walkę z chorobą. Ma tym pomóc zapewnić przyszłość jej synkom i zostawić im po niej ślad.

36-letnia Marie-Laure Picat umiera na raka. Razem z czterema synami mieszka 40 km od Paryża. Dla swoich małych dzieci napisała książkę "Odwaga matki", w której opisuje swoje życie i walkę z chorobą.

Poszukiwani nowi rodzice

Marie-Laure martwi się o przyszłość swoich dzieci, więc już dziś szuka rodziny, która mogłaby się nimi zająć. Synami w wieku od dwóch do 11 lat zaopiekuje się prawdopodobnie para, która mieszka zaledwie kilometr od jej domu.

Nie ona jedna

Podobne historie zdarzają się nie tak rzadko. W lutym program "Uwaga" TVN wyemitował reportaż o Swietłanie Jakowlewej - Ukraince, która do Polski przyjechała szukać pracy. Kilka miesięcy temu okazało się, że jest śmiertelnie chora - ma nieoperacyjny, szybko postępujący nowotwór szyjki macicy. Za pośrednictwem mediów szukała nowej rodziny dla czwórki swoich dzieci.

Źródło: ENEX

Źródło zdjęcia głównego: ENEX