TVN24 | Świat

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z papieżem Franciszkiem

TVN24 | Świat

Autor:
asty//rzw
Źródło:
PAP
Wołodymyr Zełenski w porcie nad Morzem Czarnym w Odessie
ReutersWołodymyr Zełenski w porcie nad Morzem Czarnym w Odessie

Ukraiński ambasador przy Watykanie Andrij Jurasz poinformował w piątek, że prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał przez telefon z papieżem Franciszkiem. Ukraiński przywódca napisał na Twitterze, że przekazał Ojcu Świętemu informacje o agresji Rosji przeciwko państwu ukraińskiemu i o jej okropnych zbrodniach.

Papież Franciszek rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - poinformował w piątek na Twitterze ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz. Dyplomata napisał, że była to ich trzecia rozmowa od początku wojny na Ukrainie.

"Dziękując za modlitwę i wsparcie humanitarne Ukraina i społeczeństwo ukraińskie potwierdzają znów, że będą szczęśliwe, witając Ojca Świętego" - podkreślił dyplomata.

"Papieskie dotknięcie cierpiącego kraju może pomóc zatrzymać wojnę i wprowadzić pokój" - dodał ambasador odnosząc się do deklarowanej przez Franciszka woli złożenia wizyty na Ukrainie. Jej termin nie jest nadal znany.

Zełenski: Ukraina potrzebuje wsparcia przywódców duchowych

Prezydent Ukrainy napisał na Twitterze, że przekazał Ojcu Świętemu informacje o agresji Rosji przeciwko państwu ukraińskiemu i o jej okropnych zbrodniach.

"Jestem wdzięczny papieżowi za jego modlitwy za Ukrainę. Nasz naród potrzebuje wsparcia od światowych przywódców duchowych, którzy powinni przekazywać światu prawdę o okrucieństwach dokonywanych przez agresora na Ukrainie" - dodał prezydent.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości