Ukraina. Wóz bojowy na ulicy Kijowa zmiażdżył samochód osobowy. Obok toczyła się wymiana ognia

Autor:
ads,
pp\mtom
Źródło:
tvn24.pl, "Daily Mail"
Wóz bojowy przejechał po aucie osobowym
Wóz bojowy przejechał po aucie osobowym
TVN24/Twitter @Bachodolidze
TVN24/Twitter @BachodolidzeWóz bojowy przejechał po aucie osobowym

Ukraina została zaatakowana przez Rosję. W piątek w Kijowie trwały walki z rosyjskimi dywersantami. Do dwóch niecodziennych zdarzeń doszło na jednym z osiedli stolicy Ukrainy. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak na jednej z kijowskich ulic bojowy wóz piechoty z premedytacją przejeżdża po jadącym z naprzeciwka samochodzie osobowym. To samo zdarzenie uchwycono na innym nagraniu, tam jednak było ono tłem dla wymiany ognia pomiędzy dywersantami a siłami ukraińskimi.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które ma pochodzić z dzielnicy Kijowa Obołoń. Zostało wykonane z mieszkania w bloku, z którego rozciąga się widok na ulicę. Porusza się nią bojowy wóz piechoty, który w ostatniej chwili skręca i przejeżdża po jadącym z naprzeciwka samochodzie osobowym, zgniatając go.

Opublikowane zostało też drugie nagranie, wykonane z bliska, na którym świadkowie sytuacji pomagają kierowcy wydostać się z samochodu. To starszy mężczyzna, który wygląda, jakby nie odniósł większych obrażeń. Auto jest zupełnie zmiażdżone.

Zgnieciony samochód na ulicy KijowaGetty Images

Kijów. Wymiana ognia

W sieci pojawiło się również nagranie tej sytuacji uchwycone z innego mieszkania. Tam jednak zajście jest tłem dla zarejestrowanej wymiany ognia na parkingu pomiędzy rosyjskimi dywersantami a siłami ukraińskimi. Na nagraniu widać wymianę ognia, w której - jak podał "Daily Mail" - zginęło co najmniej dwóch Rosjan, którzy byli przebrani w ukraińskie mundury i poruszali się skradzioną wojskową ciężarówką.

Brytyjska gazeta napisała, że oba zdarzenia "były powiązane i stanowiły część tej samej konfrontacji".

Rosyjscy dywersanci w Kijowie

W piątek rano ukraińskie służby informowały o walkach z rosyjskimi dywersantami w kijowskiej dzielnicy Obołoń, w której doszło do tego zdarzenia. Resort obrony Ukrainy napisał, że przedostała się tam "wroga grupa dywersyjno-wywiadowcza".

Doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz przekazał później, że do godziny 12.20 (11.20 czasu polskiego) wszystkie "grupy rosyjskich chuliganów" zostały "szybko zmiażdżone" przez siły ukraińskie.

Kijów. Doniesienia o walkachMapy Google

Autor:ads, pp\mtom

Źródło: tvn24.pl, "Daily Mail"

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości