Pies saper Patron odwiedził dzieci przebywające w szpitalu

Autor:
asty/adso
Źródło:
TVN24

Słynny psi saper z regionu Czernihowa odwiedził młodych pacjentów ze szpitala pediatrycznego we Lwowie – poinformowała w czwartek placówka. Opiekun Patrona opowiedział dzieciom o materiałach wybuchowych i zasadach bezpieczeństwa - dodano we wpisie na Facebooku.

"Dziś słynny czworonożny saper – pies Patron – odwiedził Szpital św. Mikołaja. Pomaga w wyszukiwaniu niebezpiecznych obiektów i sprawia, że Ukraina z każdym dniem jest bezpieczniejsza" – przekazał szpital na Facebooku.

"Na widok małego gościa na twarzach naszych dzieci zabłysły znów uśmiechy. Opiekun Patrona opowiedział dzieciom o materiałach wybuchowych i zasadach bezpieczeństwa. Nalega, abyście byli ostrożni, a jeśli zobaczycie podejrzany przedmiot, zadzwońcie do Patrona, ale nigdy sami nie dotykajcie tego przedmiotu" – dodano.

Patron, nagradzany pies saper

Patron, który znany jest już nie tylko na Ukrainie, ale i poza jej granicami, nie jest "zawodowcem". To piesek sapera Mychajły Iljewa, który kiedyś z braku czasu zaczął zabierać go do pracy. Zamiast występować na wystawach psów rasowych Patron zaczął się przyzwyczajać do odgłosów wybuchów, a wkrótce okazało się, że świetnie sprawdza się jako wykrywacz min. Pies wykrył dotąd ponad 250 przedmiotów wybuchowych.

W maju pies został na festiwalu filmowym w Cannes laureatem nagrody dla psów Pal-Dog-manitarian. Wcześniej Patron został już odznaczony specjalną nagrodą za oddaną służbę przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Piesek ma swój profil na Instagramie. Został również uwieczniony na muralu w Równem i na wielu dziecięcych rysunkach. Ratownicy stworzyli też filmiki edukacyjne, w których Patron instruuje dzieci i dorosłych, jakich zasad bezpieczeństwa powinni przestrzegać na terenach, gdzie znajdują się miny i przedmioty wybuchowe.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości