Separatyści rozmieszczają w Donbasie haubice i czołgi. Raport misji OBWE

Źródło:
PAP

Wspierani przez Rosję separatyści w Donbasie na Ukrainie rozmieścili haubice i czołgi, łamiąc zasady linii rozgraniczenia - takie informacje znalazły się w raporcie Specjalnej Misji Monitorującej (SMM) OBWE. Zarejestrowano tam też bojowe wozy piechoty.

Dron Specjalnej Misji Monitorującej OBWE zarejestrował trzy haubice, 15 czołgów i siedem bojowych wozów piechoty na poligonie znajdującym się na terenie w pobliżu miejscowości Nowoseliwka, niekontrolowanym przez władze w Kijowie. Sprzęt rozmieszczono wbrew regułom linii rozgraniczenia - czytamy w raporcie z 12 sierpnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Według raportu zarejestrowano też 13 bojowych wozów piechoty na kontrolowanej przez Kijów części obwodu donieckiego i ługańskiego, w tym w pobliżu osiedla mieszkalnego.

Zaznaczono również, że separatyści znów ograniczali swobodę przemieszczania się członków SMM na punktach kontrolnych.

Na wschodzie Ukrainy trwają walki

Minionej doby w ostrzale ze strony bojowników ranny został jeden ukraiński żołnierz - poinformował w piątek rano sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. Dzień wcześniej w ostrzałach zginął cywil i został ranny żołnierz, ostrzelano wioski.

Trwające od 2014 roku walki między siłami ukraińskimi a rebeliantami na wschodzie Ukrainy pochłonęły - jak się ocenia - ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych.

Autorka/Autor:pp//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: