"Teraz komunikacja kolejowa z Limanem, w epicentrum walk w Donbasie, stała się niemożliwa"

Autor:
akw
Źródło:
PAP
Gen. Skrzypczak: bitwa o Donbas będzie bitwą na wyczerpanie
Gen. Skrzypczak: bitwa o Donbas będzie bitwą na wyczerpanieTVN24
wideo 2/23
TVN24 Gen. Skrzypczak: bitwa o Donbas będzie bitwą na wyczerpanie

W obwodzie donieckim siły ukraińskie zdetonowały most kolejowy Liman-Rajhorodok na rzece Doniec - podał portal Hromadske. Dodano, że stało to się wtedy, gdy na moście znajdował się rosyjski skład towarowy. Dziennikarze zauważyli, że zniszczenie mostu oznacza przerwanie połączenia kolejowego z miastem Liman, które jest ośrodkiem walk w Donbasie.

Portal Hromadske opublikował wideo, na którym widać zawalony most i leżące w rzece wagony towarowe. Nagranie podpisano słowami: "Teraz komunikacja kolejowa z Limanem, znajdującym się obecnie w epicentrum walk w Donbasie, stała się niemożliwa".

Dodano, że nie jest jasne, co znajdowało się w wagonach, czy było to na przykład paliwo, czy inne ładunki.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w piątek wieczorem, że Rosjanie, chcąc zapewnić dodatkowy przerzut w kierunku Iziumu, stawiają dodatkowe przeprawy mostowo-pontonowe przez Doniec.

Rajhorodok leży na północny wschód od Słowiańska - miasta, które jest jednym z kierunków natarcia wojsk rosyjskich w trwającej ofensywie w Donbasie. Wojska rosyjskie próbują nacierać z Iziumu w kierunku Słowiańska, jednak uzyskują w Donbasie niewielkie zdobycze terytorialne.

>> "Słowiańsk jest kluczowy, jeśli chodzi o tę wojnę"

Autor:akw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: t.me/Novostidnua

Tagi:
Raporty: