Kułeba o słowach Macrona: apele o to, by unikać poniżania Rosji, mogą poniżyć tylko Francję

Źródło:
PAP

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba odniósł się w sobotę do wypowiedzi francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, który powiedział, że "nie wolno nam upokarzać Rosji". Takie apele mogą upokorzyć tylko wygłaszającą je Francję – stwierdził szef ukraińskiej dyplomacji.

"Apele o to, by unikać poniżania Rosji, mogą poniżyć tylko Francję czy jakikolwiek inny kraj, który by do tego wzywał. Bo Rosja upokarza samą siebie" – napisał Dmytro Kułeba na Twitterze.

"Skupmy się lepiej na tym, jak przywołać Rosję do porządku. To zapewni spokój i uratuje ludzkie istnienia" - dodał.

Macron: nie wolno nam upokarzać Rosji

Macron w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla największego dziennika regionalnego "Ouest France" i innych tytułów regionalnych oznajmił, że nie należy upokarzać Rosji, by po zakończeniu walk w Ukrainie można było znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie.

- Nie wolno nam upokarzać Rosji, żeby w dniu, w którym zakończą się walki, zbudować wyjście drogą dyplomatyczną. Jestem przekonany, że rolą Francji jest być siłą pośredniczącą - powiedział francuski prezydent.

Pytany o ocenę działań prezydenta Rosji Władimira Putina, Macron odpowiedział, że jego zdaniem "popełnił historyczny i fundamentalny błąd dla swojego narodu, dla siebie i dla historii". - Mimo to Rosja pozostaje wspaniałym krajem. Myślę, że (Putin) się odizolował. Zamknięcie się w izolacji to jedno, ale jak się z niej wydostać, to trudna droga - ocenił.

Autorka/Autor:momo/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Victor Joly