Ukraińska armia: przejęliśmy kontrolę ogniową nad ważną trasą pod Bachmutem

Źródło:
PAP, Ukrinform

Trasa pomiędzy Bachmutem i Gorłówką znajduje się pod kontrolą ogniową ukraińskich wojsk. Dostarczanie przez siły rosyjskie zaopatrzenia na tym kierunku jest utrudnione - poinformował rzecznik Wschodniego Ugrupowania Wojsk.

Ilja Jewłasz przekazał, że na kierunku kupiańsko-łymańskim ukraińskie siły są w obronie i próbują powstrzymać ataki przeciwnika. Z kolei na odcinku bachmuckim ukraińskie wojska odnoszą sukcesy i wypierają rosyjskie wojska z zajmowanych pozycji.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Jednocześnie armia rosyjska próbuje odzyskać swoje pozycje w wyzwolonych przez Ukraińców wsiach Andrijiwka i Kliszczijiwka. - Są to bardzo ważne miejscowości dla Rosjan, którzy bronią się w Bachmucie - wskazał Jewłasz.

Ukraińscy żołnierze na pozycjach w obwodzie donieckim Min. Obrony Ukrainy/Facebook

Utrudniony dostęp do zaopatrzenia

Rzecznik Wschodniego Ugrupowania Wojsk poinformował również, że trasa pomiędzy Bachmutem a Gorłówką już znajduje się pod kontrolą ogniową ukraińskich wojsk. To - jak dodał - znacznie utrudnia dostarczanie przez przeciwnika zaopatrzenia na tym kierunku. 

Jewłasz przypomniał, że "największa koncentracja sił wroga obserwuje się obecnie na kierunku kupiańsko-łymańskim, gdzie rosyjska armia zgromadziła ponad 110 tysięcy żołnierzy". - Wróg utrzymuje w tym miejscu także dużą liczbę pojazdów opancerzonych i systemów artyleryjskich - dodał rzecznik.

Trasa między Gorłówką i Bachmutem Google Maps

Autorka/Autor:tas / prpb

Źródło: PAP, Ukrinform

Źródło zdjęcia głównego: Min. Obrony Ukrainy/Facebook

Tagi:
Raporty: