Aktor Sean Penn w Kijowie, zostawił Wołodymyrowi Zełenskiemu statuetkę Oscara

Źródło:
PAP

Sean Penn kolejny raz odwiedził Ukrainę. Podczas spotkania z prezydentem Ukrainy aktor przekazał Wołodymyrowi Zełenskiemu statuetkę Oscara "jako symbol wiary w zwycięstwo". Nagroda ma pozostać na Ukrainie do czasu wygrania przez nią wojny.

Amerykański aktor Sean Penn po raz trzeci od początku rosyjskiej inwazji odwiedził Ukrainę. Podczas spotkania z prezydentem Ukrainy przekazał mu swoja statuetkę Oscara. - Jak wygracie, przywieziecie go do Malibu - powiedział aktor, wręczając statuetkę Wołodymyrowi Zełenskiemu.

"Tym razem nasze spotkanie było szczególne. Sean przywiózł swoją statuetkę Oskara jako symbol wiary w zwycięstwo naszego kraju. Pozostanie na Ukrainie do zakończenia wojny" - napisał Zełenski w Telegramie, publikując nagranie ze spotkania.

Ukraiński prezydent uhonorował aktora orderem Za Zasługi III stopnia, dziękując mu za "szczere poparcie i istotny wkład w popularyzację Ukrainy na świecie".

Sean Penn wspiera Ukrainę

Penn był na Ukrainie w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego, przebywał wtedy w Kijowie w związku ze zdjęciami do swojego filmu. Jak powiadomił Zełenski, jest to już trzecia wizyta aktora w tym kraju w ciągu ponad ośmiu miesięcy wojny.

W ukraińskiej stolicy w Alei Odwagi umieszczono tabliczkę z nazwiskiem Seana Penna i datą 24 lutego 2022 roku.

Penn jest dwukrotnym laureatem Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Pierwszą nagrodę otrzymał w 2003 roku za rolę w filmie "Rzeka tajemnic", drugą w 2008 roku za "Obywatela Milka".

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: