CNN: Pentagon potwierdził, że przekazał Ukrainie pociski przeciwradarowe

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 167 dni. Pentagon potwierdził, że USA przekazały Ukrainie pociski przeciwradarowe AGM-88 HARM - podała we wtorek telewizja CNN. W okupowanym Chersoniu ukraiński ruch oporu zaczął wydawać gazetę podziemną "Głos Partyzanta". Do tej pory rozprowadzono 1200 egzemplarzy. Jak pisze Instytut Studiów nad Wojną, siły rosyjskie najpewniej składują broń w pobliżu reaktorów elektrowni atomowej w Enerhodarze. Think tank ocenił, że Rosja używa groźby katastrofy jądrowej, aby osłabić wolę pomocy Ukrainie na Zachodzie. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia w Ukrainie.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 4:23

  Instytut Studiów nad Wojną: Rosyjscy urzędnicy na terenach okupowanych próbują ustalić zasady dla funkcjonowania tamtejszych szkół, ale prawdopodobnie napotykają na opór ze strony rodziców i urzędników szkolnych.

 • 3:55

  Instytut Studiów nad Wojną: Rosyjskie i ukraińskie źródła donoszą o serii dużych eksplozji głęboko w okupowanym przez Rosję obwodzie cherońskim i Krymie, ale jak dotąd władze ukraińskie nie przyznają się do ataków.

 • 3:14

  Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zasugerował, że przyczyną wybuchu na Krymie może być niekompetencja Rosjan lub atak partyzantów - podała agencja Reutera. – Ludzie żyjący pod okupacją rozumieją, że ona dobiega końca – dodał.

 • 2:35

  Ukraina nie bierze odpowiedzialności za wtorkowe eksplozje w rosyjskiej bazie lotniczej na Krymie - oświadczył we wtorek doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak i zasugerował, że za atak mogą być odpowiedzialni partyzanci - podała agencja Reutera, cytując wypowiedź Podolaka dla największej rosyjskiej niezależnej telewizji Dożd.

 • 1:29

  Wołodymyr Zełenski:To rosyjska wojna z Ukrainą i całą wolną Europą zaczęła się na Krymie i musi zakończyć się na Krymie, jego wyzwoleniem.

  Zełenski: Krym jest ukraiński i nigdy z niego nie zrezygnujemy

 • 0:42

  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) nie widzi bezpośredniego zagrożenia w ukraińskiej elektrowni atomowej w Enerhodarze, po tym, jak władze Ukrainy poinformowały agencję, że pomiary promieniowania pozostają na normalnym poziomie - oświadczył w siedzibie organizacji w Wiedniu szef MAEA Rafael Grossi. W piątek i sobotę wojska rosyjskie ostrzelały teren elektrowni.

 • 0:04

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim cyklicznym wystąpieniu w mediach społecznościowych, w dniu, w którym na rosyjskim lotnisku wojskowym w Nowofedoriwce na zachodnim brzegu Krymu doszło do serii wybuchów, przypomniał, że od zajęcia Krymu zaczęła się rosyjska wojna z Ukrainą i tam też musi się zakończyć. Prezydent powiedział, że wierzy w odzyskanie półwyspu przez Ukrainę.

 • 22:00

  Od wczorajszego dnia szerzą się paniczne słuchy, jakoby z miasta miano ewakuować ludzi; chcę wszystkich uspokoić – obecnie nie ma powodów do masowej ewakuacji mieszkańców miasta - napisał na Telegramie sekretarz rady miejskiej położonego na południu Ukrainy Zaporoża Anatolij Kurtiew.

 • 21:29

  Amerykański Departament Stanu poinformował, że przekaże Ukrainie 89 mln dolarów na usuwanie min pozostawionych przez rosyjskie wojska. Porównał przy tym praktyki sił rosyjskich w tym względzie do taktyki Państwa Islamskiego i dodał, że teren dotknięty problemem równy jest ok. połowie powierzchni Polski.

 • 21:11

  Rosja wstrzymała 4 sierpnia dostawy ropy południowym odcinkiem ropociągu "Przyjaźń" do Węgier, Słowacji i Czech, tłumacząc to tym, że nałożone na nią międzynarodowe sankcje uniemożliwiły zrealizowanie płatności za tranzyt surowca - podał Bloomberg.

 • 21:10

  Przyszłością Krymu jest bycie perłą Morza Czarnego, parkiem narodowym z unikalną przyrodą, światowym kurortem, a nie bazą wojskową dla terrorystów - przekazał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w reakcji na wtorkowe wybuchy w rosyjskiej bazie wojskowej na Krymie.

 • 19:25

  Sądy ukraińskie wydały już osiem wyroków na rosyjskich żołnierzy walczących przeciw Ukrainie – poinformował we wtorek prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.

  Kostin podał, że w poniedziałek sąd w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy skazał na 10 lat pozbawienia wolności rosyjskiego operatora naprowadzającego 35. brygady strzelców zmotoryzowanych w składzie 41. ogólnowojskowej armii rosyjskiej. Prokuratura dowiodła, że ostrzelał on wielopiętrowy budynek mieszkalny w Czernihowie. Żołnierz został schwytany przez siły ukraińskie, a na procesie przyznał się do winy.

 • 17:22

  Pentagon potwierdził, że USA przekazały Ukrainie pociski przeciwradarowe AGM-88 HARM - podała we wtorek telewizja CNN. Wcześniej po raz pierwszy o dostawach pocisków przeciwradarowych wspomniał podsekretarz obrony ds. politycznych Colin Kahl, nie precyzując jednak, o jakie rakiety chodzi.

  Spekulacje na temat nieujawnionej wcześniej broni przekazanej przez USA rozpoczęły się w ostatnich dniach po tym, gdy rosyjskie konta w serwisie Telegram opublikowały zdjęcia fragmentu rakiety, rzekomo wystrzelonej na rosyjskie pozycje na Ukrainie.

  W poniedziałek podczas konferencji prasowej te doniesienia wydawał się potwierdzić podsekretarz obrony ds. politycznych Colin Kahl. Odpowiadając na pytanie o potencjalne przyszłe dostawy zachodnich myśliwców dla Ukrainy, urzędnik powiedział, że USA już podjęły kroki, by wzmocnić ukraińskie siły powietrzne w inny sposób.

  "W niedawnych pakietach [pomocy wojskowej dla Ukrainy] dołączyliśmy pewną liczbę pocisków przeciwradarowych, które mogą być wystrzeliwane z ukraińskich samolotów i które mogą odnieść pewne skutki dla rosyjskich radarów i innych rzeczy" - powiedział.

  Pociski przeciwradarowe AGM-88 HARM

 • 16:15

  Okupowany przez siły rosyjskie Siewierodonieck w obwodzie ługańskim Ukrainy cofnął się do średniowiecza, w mieście nie ma bowiem kanalizacji, bieżącej wody ani prądu – oświadczył we wtorek szef miejskiej administracji Ołeksandr Striuk w ukraińskiej telewizji.

  Dodał, że zniszczone zostały także dwa przedsiębiorstwa zajmujące się ogrzewaniem i wymagają one całkowitej przebudowy.

  Striuk oznajmił, że w Siewierodoniecku i na jego przedmieściach nadal przebywa około 8 tysięcy mieszkańców.

 • 16:14

  Ukraiński noworodek trafił do szpitala z udarem cieplnym po tym, jak rosyjscy okupanci przetrzymywali samochód jego rodziców przez dwa dni w punkcie kontrolnym – poinformował we wtorek mer Melitopola w obwodzie zaporoskim Iwan Fedorow na Telegramie.

  Fedorow oświadczył, że samochód czekał w kolejce do przejazdu w miejscowości Wasylówka. "Okupanci nadal znęcają się nad mieszkańcami, którzy usiłują wszelkimi możliwymi sposobami wyjechać z okupowanych terenów" – napisał Fedorow.

 • 15:24

  Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały 50 tureckich transporterów opancerzonych Kirpi, a w przyszłości oczekują na dostawę kolejnych 150 – poinformowało we wtorek na Facebooku operacyjne zgrupowanie ukraińskich wojsk Kachowka.

  "Naszych żołnierzy wspierają zagraniczni partnerzy. Cały świat chce, by Ukraina zwyciężyła nad strasznym wrogiem" – napisano w komunikacie, załączając nagranie pokazujące otrzymane pojazdy

 • 15:21

  Eksplozja w okolicy rosyjskiej bazy wojskowej na okupowanym Krymie

 • 15:00

  Agencja Reutera, powołując się na trzech świadków, poinformowała o wybuchach i czarnym dymie unoszącym się z okolic rosyjskiej bazy wojskowej w Nowofedoriwce na okupowanym Krymie. Kłęby ciemnego dymu widać również na nagraniach zamieszczanych w mediach społecznościowych.

 • 14:30

  Władze Ukrainy sprowadziły do kraju ciała kolejnych 17 poległych żołnierzy - powiadomiło we wtorek ministerstwo ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych. Operację zrealizowano dzięki współpracy rzecznika ds. osób zaginionych w szczególnych okolicznościach Ołeha Kotenki z ukraińskimi strukturami siłowymi.

  W komunikacie resortu na Telegramie zaznaczono, że proces zwrotu ciał odbywa się zgodnie z normami konwencji genewskiej.

 • 14:15

  Pierwszy pociąg z kukurydzą z Ukrainy powinien przyjechać do Rostoku na północy Niemiec pod koniec bieżącego tygodnia, a najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Ładunek ma być następnie wywożony statkami, prawdopodobnie do Afryki Północnej - informuje we wtorek portal stacji NDR.

  Według informacji tego nadawcy w sierpniu w Rostoku pojawią się jeszcze trzy pociągi z ukraińskim zbożem, dzięki czemu w miejscowym porcie będzie można obsłużyć do 6000 ton.

  "Nie skończy się na kukurydzy. Także inne zboża mają być sprowadzone do hanzeatyckiego miasta pociągiem z Ukrainy" - podkreśla NDR.

  Turecki masowiec z ukraińskim zbożem

 • 14:06

  Rosyjski 331. pułk powietrznodesantowy został niemal doszczętnie rozbity podczas walk na Ukrainie; formacja straciła 85 proc. składu osobowego i uzbrojenia, lecz dowództwo wroga nie oszczędziło 70 ocalałych spadochroniarzy i ponownie rzuciło ich do walki - poinformował we wtorek ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk.

  Informacje o skali strat bojowych przekazali sami żołnierze 331. pułku, stacjonującego na co dzień w Kostromie w europejskiej części Rosji - napisał Cymbaluk na Telegramie.

 • 13:36

  Dyrekcja szpitala wojskowego w Sewastopolu na zaanektowanym przez Rosję Krymie przeprowadziła deratyzację, rozsypując trutkę na szczury w całym budynku, w tym w kuchni. Ośmiu rosyjskich żołnierzy zatruło się posiłkiem i zmarło, a 18 walczy o życie - poinformował ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk.

  Do zdarzenia doszło w 1472. szpitalu rosyjskiej marynarki wojennej. Poszkodowani znajdujący się w ciężkim stanie trafili na oddział intensywnej terapii - napisał w poniedziałek wieczorem dziennikarz na Telegramie.

 • 12:20

  Wzywamy społeczność międzynarodową do ustanowienia reżimu demilitaryzacji w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na południu Ukrainy; tę decyzję trzeba podjąć w imię bezpieczeństwa całej ludzkości - zaapelował we wtorek szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

  Rosyjscy żołnierze w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej (zdjęcie z maja 2022 roku)

 • 12:08

  Ukraiński ruch oporu w okupowanym przez rosyjskie wojska Chersoniu na południu kraju rozpoczął kolportaż podziemnej gazety "Głos Partyzanta". Mieszkańcy miasta otrzymali już 1200 egzemplarzy tego wydawnictwa - powiadomił związany z władzami w Kijowie portal Centrum Narodowego Sprzeciwu.

 • 12:02

  Większość mikroczipów znajdujących się w broni, jakiej Rosja używa przeciwko Ukrainie, jest produkcji zagranicznej, głównie amerykańskiej - wynika z raportu brytyjskiego instytutu badań nad obronnością RUSI.

 • 11:56

  "Korytarzem zbożowym" z atakowanej przez Rosję Ukrainy wypłynęły we wtorek dwa kolejne statki z ładunkiem ziarna i produktów rolnych – poinformowała Administracja Portów Morskich Ukrainy. Rano jednostki opuściły port w Czarnomorsku.

 • 10:49

  Około 10 tys. obywateli Ukrainy, mieszkających na okupowanych przez rosyjskie wojska terenach na południu i wschodzie kraju oraz w pobliżu linii frontu, otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe dzięki współpracy Kijowa z francuską organizacją ACTED - poinformował we wtorek ukraiński resort polityki społecznej.

 • 10:38

  Finlandia jest kolejnym krajem, który dołączył do kierowanego przez Wielką Brytanię programu szkolenia ukraińskich żołnierzy na brytyjskich poligonach - poinformował minister obrony Ben Wallace.

 • 10:27

  Jedna osoba zginęła w Charkowie, a pięć zostało rannych na terenie obwodu charkowskiego na północnym wschodzie Ukrainy, ostrzelanego w poniedziałek przez rosyjskie wojska; ponadto w nocy z poniedziałku na wtorek wróg zaatakował Charków pociskami rakietowymi - poinformował szef regionalnych władz Ołeh Syniehubow.

 • 10:21

  Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba przypuszcza, że kolejny pakiet sankcji Unii Europejskiej przeciwko Rosji zostanie przyjęty jesienią. Jego wypowiedź przytoczyła we wtorek agencja informacyjna Ukrinform. - Teraz, w sierpniu, w UE jest przerwa. Nie oznacza to, że nasi partnerzy całkowicie się wyłączyli i prace ustały, ale kolejnego pakietu sankcji spodziewamy się jesienią, po wznowieniu aktywnego sezonu politycznego w Unii Europejskiej – powiedział Kułeba.

  Zastrzegł, że szczegóły ewentualnego pakietu nie są jeszcze ustalone. - Przeprowadziliśmy aktywne prace z państwami, naszymi przyjaciółmi w Unii Europejskiej, aby przedstawiły one odpowiednie propozycje. Następuje proces negocjacyjny, którego wynikiem będzie pakiet – dodał ukraiński minister.

  Dmytro Kułeba

 • 9:46

  Sąd okręgowy w Warnie postanowił, że 46-letni Rosjanin Alieksiej Ałczin, oskarżony w swojej ojczyźnie o uchylanie się od płacenia podatków, ma zostać poddany ekstradycji z Bułgarii na wniosek Moskwy. W lutym po wybuchu wojny na Ukrainie Ałczin spalił swój rosyjski paszport w czasie protestu przeciwko inwazji Rosji.

 • 9:06

  Kopalnie węgla kamiennego w samozwańczej, kontrolowanej przez Kreml Ługańskiej Republice Ludowej funkcjonują na granicy opłacalności; z powodu braku górników, przymusowo mobilizowanych na wojnę z Ukrainą, przedsiębiorstwom grozi nawet zamknięcie - powiadomił w środę lojalny wobec Kijowa szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

 • 8:53

  166. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie

 • 8:53

  Siły rosyjskie najpewniej składują broń w pobliżu reaktorów Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze i używają groźby katastrofy jądrowej, by osłabić wolę Zachodu do przekazywania pomocy wojskowej Ukrainie – ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

  W najnowszym raporcie think tank zwraca uwagę na niesprawdzone i najprawdopodobniej fałszywe doniesienia, że dowódca rosyjskiej jednostki okupującej ten obszar groził zniszczeniem elektrowni, jeśli wojska rosyjskie jej nie utrzymają. Według tych doniesień miał on oświadczyć, że elektrownia będzie "albo ziemią rosyjską, albo spaloną pustynią".

  Ta najpewniej fałszywa wiadomość odwraca uwagę od realnego zagrożenia, wynikającego z rosyjskiej militaryzacji Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w tym możliwego zaminowania jej terenu i prawie na pewno niebezpiecznego przechowywania broni w pobliżu reaktorów nuklearnych i składu odpadów jądrowych – ocenia ISW.

  Serwis śledczy Bellingcat potwierdził dane lokalizacyjne nagrania z drona, opublikowanego przez opozycyjne rosyjskie media. Widać na nim rosyjskie pojazdy opancerzone wjeżdżające do budynku, w którym mieście się jeden z sześciu reaktorów. Rosyjskie wojska wykopały również okopy na terenie elektrowni i wokół niej oraz mogły utworzyć tam pozycje strzeleckie – podkreśla amerykański think tank.

  Rosyjskie władze oskarżały Ukrainę o atakowanie elektrowni. Ukraińscy urzędnicy informowali jednak, że Rosjanie ostrzeliwują ich pozycje z terenu zakładu, uniemożliwiając im odpowiedź ogniową. Siły rosyjskie od lipca wielokrotnie ostrzeliwały z terenu elektrowni pozostającą pod kontrolą Ukrainy pobliską miejscowość Nipokol – zaznacza ISW.

  Na froncie wojska rosyjskie przeprowadziły ataki lądowe na północny zachód od Słowiańska oraz na północny i południowy wschód od Bachmutu w obwodzie donieckim. Kontynuowały również ataki lądowe na północny i południowy zachód od miasta Donieck. Rosyjscy urzędnicy przełożyli ponowne otwarcie mostu Antonowskiego pod okupowanym Chersoniem na południu Ukrainy, zniszczonego przez atak sił ukraińskich – dodano w raporcie.

 • 8:29

  Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 5,369 mln osób – przekazała we wtorek Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy wjechało 22,7 tys. osób.

 • 8:29

  Trzech cywilów zginęło, a 19 osób zostało rannych w ciągu ostatniej doby w rosyjskich ostrzałach w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy - poinformował we wtorek na Telegramie szef regionalnych władz Pawło Kyryłenko.

  Jak powiadomił, śmierć ponieśli mieszkańcy miejscowości Czasiw Jar, Nowoseliwka Persza i Marjinka.

 • 8:02

  Ukraińcy powinni uzbroić się w cierpliwość i przygotować na wieloletnią wojnę z Rosją, która może potrwać rok lub dwa, ale może też np. 10 lat; relacje z Moskwą zmienią się dopiero wówczas, gdy dojdzie do transformacji w trzech kolejnych pokoleniach Rosjan - ocenił we wtorek ukraiński ekspert wojskowy Petro Czernyk w rozmowie z portalem tsn.ua.

 • 8:00

  W swojej ostatniej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony informuje, że w czasie weekendu Rosja skupiała swoje wysiłki na wzmocnieniu obrony na południu Ukrainy i kontynuuowała ataki na pozycje ukraińskie w obwodzie donieckim.

  Dodano, że w ciągu ostatnich 30 dni atak na Bachmut był najbardziej udaną osią natarcia Rosji w Donbasie, ale w jego trakcie wojskom rosyjskim udało się przebyć jedynie około 10 kilometrów. W innych częściach Donbasu siły rosyjskie nie zyskały więcej niż trzy kilometry. "To prawie na pewno znacznie mniej niż planowano" - pisze brytyjskie ministerstwo.

 • 7:29

  Potrzeba niemal 4,3 mld dol., by odpowiedzieć na pogarszającą się sytuację humanitarną na Ukrainie - przekazało w raporcie Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA).

  "W ciągu ostatnich pięciu miesięcy widzieliśmy, jak lokalne, krajowe i międzynarodowe organizacje humanitarne połączyły siły, by zwiększyć skalę i zakres działań oraz zapewnić pomoc ponad 11 milionom ludzi. Obawiamy się jednak, że sytuacja pogorszy się zimą, gdy więcej osób znajdzie się w sytuacji bez dostępu do gazu, paliwa czy prądu, pozwalających ogrzać dom" - podkreśliła Brown.

  W raporcie OCHA zaznaczono, że "wspieranie ludzi w zimnych porach roku jest jednym z priorytetów w nadchodzących miesiącach". "Zniszczenie tysięcy domów i brak dostępu do paliwa, gazu i elektryczności z powodu uszkodzonej infrastruktury może stać się sprawą życia lub śmierci" - wyjaśniono.


  Brown dodała, że poza środkami finansowymi działającym w terenie pracownikom organizacji humanitarnych trzeba również zapewnić "bezpieczny dostęp do wszystkich obszarów dotkniętych wojną". "Od początku inwazji dostęp na tereny znajdujące się poza kontrolą Kijowa był niezwykle trudny. Wzywam strony konfliktu do poszanowania zasad prawa międzynarodowego i ułatwienie udzielania pomocy humanitarnej każdemu, kto jej potrzebuje, niezależnie od tego, gdzie żyje" - zaapelowała.

 • 7:12

  Lotnictwo Rosji skupia się na atakowaniu obiektów wojskowych na kierunku donieckim - podał we wtorek rano sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

  "Lotnictwo przeciwnika prowadzi systematyczne działania bojowe w celu wsparcia działań zgrupowań lądowych. (Jego) wysiłki koncentrują się na atakowaniu obiektów wojskowych na kierunku donieckim" - czytamy w oświadczeniu.

  "Ukraińskie lotnictwo, jednostki rakietowe i artyleryjskie nadal skutecznie ostrzeliwują skupiska siły żywej, sprzętu wojskowego rosyjskich okupantów oraz składy amunicji. W wyniku strat ludzkich, wróg w wielu rejonach odmawia udziału w walce i ucieka się do sabotażu" - dodał sztab.

 • 4:28

  Instytut Studiów nad Wojną: nowo zmobilizowane bataliony rosyjskie są prawdopodobnie gorzej wyszkolone, mniej profesjonalne i bardziej brutalne dla okupowanej ludności niż zawodowi żołnierze rosyjscy, a nawet poborowi, którzy ukończyli formalne szkolenie wojskowe.

 • 4:27

  Instytut Studiów nad Wojną: Prawdopodobnie błędne rosyjskie raporty odwracają uwagę od realnego zagrożenia katastrofą jądrową spowodowaną przez Rosję, która przechowuje uzbrojenie wojskowe w pobliżu reaktorów jądrowych i składowisk odpadów nuklearnych w elektrowni w Zaporożu.

 • 4:27

  Technicy ukraińskiej elektrowni atomowej w Zaporożu pracują pod groźbą użycia broni przez Rosjan – powiedział ambasador Ukrainy przy ONZ Jewgienij Cymbaluk, wzywając społeczność międzynarodową do przeprowadzenia w tym miejscu misji pokojowej.

 • 4:26

  Mer Melitopola Iwan Fedorow poinformował o dziesięciu potężnych wybuchach. Agencja UNIAN przekazała, że miasto okupowane przez Rosjan zostało ostrzelane z wyrzutni HIMARS.

 • 4:26

  Zdaniem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, jedynym sposobem na powstrzymanie dążenia Rosji do zajmowania obcych terytoriów jest zakaz odwiedzania przez Rosjan krajów zachodnich.

 • 4:26

  8 sierpnia wojsko rosyjskie wystrzeliło ponad 130 pocisków na terytorium obwodu sumskiego (graniczy z Rosją - red.) - poinformował szef tamtejszych władz Dmytro Żywycki. W wyniku ostrzału artyleryjskiego wsi Kateryniwka zginęła kobieta - przekazał urzędnik.

 • 4:25

  Rosyjscy żołnierze

 • 4:25

  W kontrolowanych przez okupacyjne władze obwodach chersońskim i zaporoskim Ukrainy zaczęto wydawać rosyjskie prawa jazdy i tablice rejestracyjne – poinformowała rosyjska sekcja BBC na kanale Telegram.

 • 4:25

  Siły rosyjskie uszkodziły elektrociepłownię w Charkowie, która zaopatruje jedną trzecią miasta w ogrzewanie i gorącą wodę - poinformował szef władz obwodu charkowskiego na wschodzie Ukrainy Ołeh Syniehubow, cytowany przez agencję Ukrinform.

 • 4:24

  Rosjanie zamierzają w najbliższym czasie nielegalnie deportować do Rosji 104 dzieci z zajętych terenów obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Są to plany przedstawione przez rosyjską rzeczniczkę praw dziecka Marię Lwową-Biełową - poinformował szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

Autorka/Autor:asty//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: