Twitter zamknął konto irańskiego przywódcy

Źródło:
PAP

Zamknęliśmy na naszym portalu konto powiązane z duchowym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneiem - poinformował w sobotę rzecznik Twittera. Na profilu znalazła się publikacja grożąca byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi i nawołująca do pomszczenia generała Kasema Sulejmaniego.

"Konto zamknięto na stałe za naruszenie naszych przepisów" - przekazał rzecznik. Na skasowanym profilu wcześniej w tym tygodniu pojawiło się animowane nagranie, na którym dokonywano zemsty na byłym amerykańskim prezydencie - pisze AFP.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Konto Chameneiego usunięte

Usunięty profil nie był jednak głównym kontem duchowo-politycznego przywódcy Iranu, które wciąż funkcjonuje w języku angielskim.

Twitter uważa, że bezpieczeństwo w serwisie to jego absolutny priorytet i zachowania naruszające tę zasadę nie mogą być tolerowane.

Generał Sulejmani zginął 3 stycznia 2020 roku w ataku dronów w pobliżu lotniska w Bagdadzie na rozkaz ówczesnego prezydenta USA. W drugą rocznicę zamachu prezydent Iranu Ebrahim Raisi zagroził Trumpowi i jego współpracownikom zemstą.

Autorka/Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: khamenei.ir