Nowe informacje o stanie zdrowia premiera Słowacji

Źródło:
dennik.sk, PAP
Nowe informacje o stanie zdrowia Roberta Fico
Nowe informacje o stanie zdrowia Roberta Fico TVN24
wideo 2/7
Nowe informacje o stanie zdrowia Roberta Fico TVN24

Stan premiera Słowacji Roberta Fico, który został postrzelony w środę przez zamachowca, jest wciąż bardzo poważny, ale lekarzom udało się go w nocy ustabilizować - poinformował w czwartek rano słowacki wicepremier Robert Kalinak. O godzinie 11 państwowa rada bezpieczeństwa Słowacji i rząd zbiorą się na posiedzeniu.

  • Robert Fico został kilkukrotnie postrzelony po wyjazdowym posiedzeniu rządu w miejscowości Handlova na Słowacji
  • Do zamachu doszło, gdy Fico wyszedł do mieszkańców miasta
  • Premiera przetransportowano smigłowcem do szpitala w Bańskiej Bystrzycy
  • Wicepremier Robert Kalinak przekazał w czwartek, że "lekarzom udało się ustabilizować premiera"
  • Zamachowiec został zatrzymany. Według mediów to 71-letni pisarz pracujący w firmie ochroniarskiej
  • Przywódcy z całego świata wyrażają skrajne oburzenie zamachem

Stan premiera jest wciąż bardzo poważny, ale lekarzom udało się go w nocy ustabilizować - poinformował w czwartek rano na konferencji prasowej słowacki wicepremier i minister obrony Robert Kalinak. - Obecnie prowadzone są działania, które mają na celu poprawę jego stanu - dodał w czasie spotkania z dziennikarzami w Bańskiej Bystrzycy.

Kalinak zaznaczył, że stan premiera jest poważny "ze względu na skomplikowany charakter ran". - Ale wszyscy chcemy mocno wierzyć, że uda nam się opanować sytuację - dodał.

Dyrektor szpitala: operacja trwała pięć godzin

Dyrektor szpitala Miriam Lapunikova powiedziała, że ​​Robert Fico "doznał licznych ran postrzałowych i przez pięć godzin przebywał na sali operacyjnej". Dodała, że był operowany przez dwa zespoły medyków - chirurgiczny i traumatologiczny.

- W tym momencie jego stan jest ustabilizowany, ale jest naprawdę bardzo poważny. Będzie przebywał na oddziale intensywnej terapii - powiedziała reporterom.

O godzinie 11 ma zebrać się państwowa rada bezpieczeństwa, przed południem odbędzie się także posiedzenie słowackiego rządu - poinformowała kancelaria rządu. Potem - jak poinformowano - mają zostać przekazane kolejne informacje.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamach na premiera Słowacji. Co wiemy

Autorka/Autor:momo/kab

Źródło: dennik.sk, PAP