Świat

Ferrari hamowało, porsche uderzyło czołowo. Wypadek luksusowych aut z Polski

Świat

Wypadek z udziałem luksusowych samochodów z Polski
Policia Slovenskej republiky | facebookWypadek z udziałem luksusowych samochodów z Polski

Luksusowe samochody na - według słowackiej policji i mediów - polskich tablicach rejestracyjnych w niedzielę uczestniczyły w wypadku w okolicy miasta Dolny Kubin na północy Słowacji. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia.

Jak poinformowała słowacka policja, trzy luksusowe pojazdy na polskich tablicach rejestracyjnych z dużą prędkością wyprzedzały, jadąc pasem do jazdy z naprzeciwka. Na nagraniu widać, jak w pewnym momencie pojawiła się przed nimi jadąca w przeciwnym kierunku skoda.

Zatrzymany kierowca porsche

Pierwszy z samochodów, czarny mercedes, zdążył zjechać na swój pas. Jadące za nim żółte ferrari nie miało już jednak takiej możliwości, zaczęło więc gwałtownie hamować, próbując uniknąć czołowego zderzenia ze skodą. Wówczas trzecie z jadących z dużą prędkością aut, czarne porsche, uderzyło najpierw w tył ferrari, a następnie czołowo w skodę.

Kierowca skody zginął na miejscu. Jak informują słowackie media, był nim 57-letni mężczyzna wiozący rodzinę. Stan pozostałych osób biorących udział w wypadku nie jest znany.

Policja bada okoliczności wypadku. Zatrzymany został już kierowca porsche.

Autor: mm//rzw / Źródło: Policia Slovenskej republiky, cas.sk, sprawy.pozdri.sk, teraz.sk

Źródło zdjęcia głównego: Policia Slovenskej republiky

Pozostałe wiadomości