Bójka kibiców przed meczem Euro. Wśród uczestników syn prezydenta

Źródło:
PAP
Prezydent Aleksandr Vuczić uruchomił serbski odcinek gazociągu Turecki Potok
Prezydent Aleksandr Vuczić uruchomił serbski odcinek gazociągu Turecki Potok
Presidency of Serbia / Dimitrije Goll
Prezydent Aleksandr Vuczić uruchomił serbski odcinek gazociągu Turecki PotokPresidency of Serbia / Dimitrije Goll

Syn prezydenta Serbii Danilo Vuczić uczestniczył w bójce serbskich kibiców z albańskimi, do której doszło przed niedzielnym meczem mistrzostw Europy pomiędzy Serbią i Anglią w Gelsenkirchen.

Jak podała serbska telewizja N1, Vuczicia powstrzymali funkcjonariusze oddziału specjalnego niemieckiej policji. Na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu syn prezydenta Serbii Aleksandara Vuczicia zmierza w stronę albańskich kibiców i zostaje powstrzymany przez grupę niemieckich policjantów.

Niemieccy funkcjonariusze towarzyszyli Danilo Vucziciowi jako ochrona podczas jego obecności w Niemczech, gdzie odbywają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, w których uczestniczą zarówno reprezentacje Serbii, jak i Albanii.

Albańczycy napadli Serbów

Niemiecki tabloid "Bild" poinformował, że albańscy kibice napadli w niedzielę kibiców Serbii przed meczem reprezentacji tego kraju z Anglią w Gelsenkirchen. "Albańczycy rzucali w Serbów krzesłami, butelkami i stołami, po czym uciekli, gdy na miejsce przybyła policja" - podały niemieckie media.

Aleksandar Vuczić, prezydent SerbiiPAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Czytaj też: Prezydent Serbii odrzucił wniosek o międzynarodowe śledztwo, mające zbadać fałszerstwa wyborcze

W wyniku starcia ranny został co najmniej jeden kibic z Serbii. "W związku z incydentem zatrzymano siedmiu Serbów" - ogłosiła niemiecka policja.

Autorka/Autor:mm//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI