Świat

Rosyjskie wojska rakietowe w stanie gotowości bojowej

Świat

[object Object]
"Odparcie ataku rakietowego" w ramach ćwiczeń strategicznych Kaukaz 2016 na poligonie Kapustin Jarmil. ru
wideo 2/6

Ponad 10 tysięcy żołnierzy i tysiąc jednostek sprzętu, w tym systemy Topol i Jars. Strategiczne wojska rakietowe w Rosji zostały postawione w stan gotowości bojowej - informuje rosyjskie ministerstwo obrony. Sprawdzian ma podsumować bieżący rok szkoleniowy.

"Oddziały i jednostki są sprawdzane według wszystkich elementów i kryteriów gotowości bojowej, a także wykonywania zadań, związanych m.in. ze zwalczaniem terroryzmu" – poinformował w komunikacie rosyjski resort obronny.

W ramach szkoleń zostaną przeprowadzone ćwiczenia taktyczne na różnych szczeblach. Sprawdzone zostaną także kwestie gotowości mobilizacyjnej.

Bojowe trasy

Jak podaje agencja RIA Nowosti, w czasie manewrów wojskowi opracują taktykę związaną z wyprowadzeniem systemów rakietowych Topol, Topol-M i Jars na trasy bojowe. Żołnierze wykonają także zadania związane z wyposażeniem stanowisk bojowych i organizacją systemu bezpieczeństwa i obrony na zajmowanych pozycjach.

We wtorek agencja TASS podała, że brygada wojsk rakietowych Zachodniego Okręgu Wojskowego rosyjskich sił zbrojnych została postawiona w stan najwyższej gotowości bojowej. "W jednostce trwa sprawdzian podsumowujący rok szkoleniowy 2016" - informowała TASS.

"Pododdziały wojsk rakietowych przemieszczają się do wyznaczonych miejsc, gdzie odbędzie się szkolenie z kierowania atakami rakietowymi z wykorzystaniem systemów Iskander-M" - komunikowały z kolei służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Autor: tas/adso / Źródło: RIA Nowosti, TASS

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru