TVN24 | Świat

Szczególnie lubił chinkali i sałatkę z ogórków. Został skazany

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP
Policjant z Nowosybirska skazany za przyjmowanie łapówek w formie obiadów
Google Earth Policjant z Nowosybirska skazany za przyjmowanie łapówek w formie obiadów

Sąd w Nowosybirsku skazał na trzy lata w zawieszeniu policjanta Aleksandra Graszczenkowa za przyjmowanie łapówek od lokalnych biznesmenów. Korzyści, które czerpał skorumpowany funkcjonariusz, miały formę darmowych obiadów, a zwłaszcza pierogów chinkali.

Aleksandr Graszczenkow, podpułkownik policji, został zatrzymany w lutym 2019 roku. Śledczy ustalili, że w ciągu trzech lat od jesieni 2015 roku otrzymał od właścicieli kafeterii produkty żywnościowe i usługi o łącznej wartości 53 tysięcy rubli (obecnie ponad 2,6 tys. złotych).

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Faktycznie przez trzy lata policjant żywił się za darmo w lokalu o nazwie Bieriozka. Niekiedy obiady przysyłano mu wprost na komisariat. Do ulubionych dań podpułkownika należały gruzińskie pierogi chinkali i sałatka z ogórków. W zamian za te przysmaki Graszczenkow przymykał oczy na to, że właściciele Bieriozki, do których należy także kilka innych barów i pawilonów handlowych, wykorzystywali większą powierzchnię użytkową niż ta, którą wynajmowali od miasta.

Graszczenkow przyznał się do winy. Kara przewiduje, że w ciągu trzech lat nie będzie mógł zajmować stanowisk w administracji państwowej.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock