Reuters: ukraińskie drony uderzyły w dużą rosyjską fabrykę stali

Źródło:
PAP

Ukraińskie drony uszkodziły dużą rosyjską fabrykę stali w obwodzie lipieckim w Rosji - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie.

Do ataku doszło w nocy z wtorku na środę. Ukraińskie drony uderzyły w dużą rosyjską fabrykę stali w obwodzie lipieckim - podała agencja Reuters, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie.

Źródło podało, że atak częściowo zniszczył "stację tlenową" w jednych z największych w Rosji Zakładach Metalurgicznych w Nowolipiecku, co będzie miało "długoterminowy wpływ na pracę firmy".

Lipieck, RosjaMapy Google

Właściciel zakładów zaprzecza współpracy z rosyjskim przemysłem obronnym i twierdzi, że produkcja ma zastosowanie cywilne - przekazał Reuters.

Ukraina uderza w rosyjski przemysł

Wcześniej w środę gubernator obwodu lipieckiego Igor Artamonow przekazał na Telegramie, że w tym regionie dron uderzył na terenie lokalnej strefy przemysłowej. Nie precyzował, czy doszło do jakichkolwiek uszkodzeń.

W nocy z wtorku na środę miało miejsce także uderzenie ukraińskich dronów w dwa składy ropy naftowej w obwodzie smoleńskim na zachodzie Rosji. Gubernator obwodu smoleńskiego Wasilij Anochin powiadomił, że po ataku wybuchł pożar w zakładach energetycznych w obwodzie smoleńskim.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP