Polska przekazała pół miliona szczepionek przeciw COVID-19 do Laosu

Źródło:
PAP
Do Wietnamu dotarły szczepionki przekazane przez Polskę
Do Wietnamu dotarły szczepionki przekazane przez Polskę
Twitter/PLinVietnam
Do Wietnamu dotarły szczepionki przekazane przez PolskęTwitter/PLinVietnam

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało we wtorek, że Polska przekazała Laosowi pół miliona szczepionek przeciw COVID-19. Wcześniej preparaty z Polski trafiły między innymi do Wietnamu, Tajwanu, Kenii czy Bangladeszu.

"Polska dostarczyła pół miliona szczepionek przeciw COVID-19 do Laosu" - poinformował we wtorek resort spraw zagranicznych. "Kolejny transport szczepionek przeciw COVID-19 dotarł do Laosu, tym razem w liczbie 500 tys. dawek. Razem walczymy z pandemią na całym świecie" - podało we wtorek na Twitterze MSZ.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Polska w grudniu podarowała już Laosowi 138 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Polska przekazuje innym krajom szczepionki przeciw COVID-19

Jak wyjaśniono wtedy, rząd Laosu zwrócił się do społeczności międzynarodowej o wsparcie programu szczepień, a Polska pozytywnie odpowiedziała na ten apel, wysyłając w darowiźnie szczepionki. Ministerstwo zapewniło, że zapas szczepionek w Polsce obecnie wystarcza na pokrycie krajowego zapotrzebowania i na dzielnie się z innymi krajami w potrzebie.

MSZ przypomniało też, że szczepionki przeciwko COVID-19 z Polski trafiły m.in. do Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Australii, Norwegii, Kirgistanu, Uzbekistanu, Serbii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Bangladeszu, Rwandy i na Filipiny.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/MSZ_RP