Papież Polak znów na biletach

 
JP II na biletach komunikacji miejskiej
Źródło: caritasroma.it
W Rzymie do sprzedaży trafi milion pamiątkowych biletów do metra, tramwaju i autobusu z wizerunkiem Jana Pawła II. To już druga seria biletów ze zdjęciem polskiego papieża. Każdy bilet będzie kosztował 1 euro.

Trzy eurocenty z każdej sztuki zostaną przekazane na cel charytatywny. Rzymska Caritas otrzyma dzięki tej inicjatywie 30 tys. euro na remont swojego ośrodka i stołówki przy dworcu Termini.

- Dla turystów będzie to dowód, że Rzym to nie tylko artystyczne i historyczne piękno, ale również wzór solidarności - powiedział ksiądz Enrico Feroci, szef diecezjalnej Caritas. Wczoraj podpisał on porozumienie z zarządem transportu miejskiego.

Przed beatyfikacją 1 maja wydrukowano pół miliona biletów ze zdjęciem papieża Polaka. Rozeszły się one natychmiast wśród pielgrzymów z całego świata.

Źródło: PAP

Czytaj także: