Papież o tajemniczej misji w sprawie Ukrainy

Źródło:
Reuters, PAP

Papież Franciszek powiedział dziennikarzom, że jest gotów zrobić wszystko, co możliwe w sprawie pokoju w Ukrainie. Dodał, że toczy się obecnie misja w tej sprawie, jednak nie podał więcej informacji.

Franciszek rozmawiał z dziennikarzami na pokładzie samolotu, podczas lotu z Budapesztu do Rzymu. Zapewnił, że gotów jest zrobić wszystko, co możliwe w sprawie pokoju w Ukrainie. Następnie dodał, że toczy się obecnie misja w tej sprawie, ale jej szczegóły nie zostały jeszcze upublicznione. - Kiedy stanie się to publiczne, ujawnię to - dodał.

Zapytany, czy rozmawiał o możliwości mediacji w sprawie Ukrainy z premierem Węgier Viktorem Orbanem i prawosławnym metropolitą Budapesztu Hilarionem z Patriarchatu Moskiewskiego Franciszek odparł: - W czasie tych spotkań nie rozmawialiśmy tylko o Czerwonym Kapturku. - Pokój zawsze buduje się otwierając kanały, a nie poprzez zamykanie - stwierdził.

Papież wyraził też opinię, że możliwa będzie pomoc Watykanu w sprawie ukraińskich dzieci uprowadzonych do Rosji. Przypomniał, że Stolica Apostolska pośredniczyła już w kwestii wymiany jeńców między Rosją i Ukrainą. Podkreślił, że miał zawsze dobre relacje z ambasadorem Rosji przy Stolicy Apostolskiej.

UKRAINA WALCZY. CZYTAJ RELACJĘ W TVN24.PL

Autorka/Autor:kg

Źródło: Reuters, PAP