Pani europoseł dziecko nie przeszkadza

TVN24

Aktualizacja:

Jedna z włoskich europarlmentarzystek pojawiła się na sali obrad w Strasbourgu w nietypowym towarzystwie. Włoszka brała udział w pracach zgromadzenia z małym dzieckiem w specjalnie zawiązanej chuście. Maluch spokojnie spał, podczas gdy wokół niego tworzono unijne prawo.

Licia Ronzulli należy do grupy Europejskiej Partii Ludowej (frakcja Chrześcijańskich Demokratów). Do Parlamentu Europejskiego została wybrana w 2009 roku z list ugrupowania Silvio Berlusconiego Lud Wolności.

Wcześniej nie miała związków z polityką. Jej umieszczenie na liście wyborczej LW spotkało się z sprzeciwem między innymi żony włoskiego premiera, Veroniki Lairo, która krytykowała męża za "promowanie celebrytek" w swojej partii.

Wczesne powroty

35-letnia Włoszka wyszła za mąż dwa lata temu. Jej dziecko nie ma jeszcze roku, ale kobieta postanowiła wcześnie wrócić do pracy -jak widać w towarzystwie swojego potomka.

Przypadek Ronzulli odpowiada trendowi, którego wyznawczynią jest też była minister sprawiedliwości w rządzie prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Rachida Dati powróciła do pracy zaledwie pięć dni po porodzie, wywołując tym burzliwą debatę w francuskich mediach.

Źródło: EPA, tvn24.pl