Nowy szef ukraińskiej dyplomacji na linii z Ławrowem
Link skopiowany do schowka.
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżu
Źródło: tvn24
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow i nowy minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin przeprowadzili w piątek rozmowę telefoniczną. Jak głosi komunikat rosyjskiego resortu, Ławrow podkreślił konieczność deeskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy.
"Strona rosyjska podkreśliła wagę jak najszybszej deeskalacji konfliktu, osłabienia napięć i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom Ukrainy oraz rozpoczęcia szerokiego dialogu narodowego" - głosi komunikat MSZ Rosji.Resort zaznacza, że rozmowa ministrów była kontynuacją wcześniejszej rozmowy telefonicznej prezydentów obu krajów: Władimira Putina i Petra Poroszenki. Rozmawiali oni w czwartek wieczorem o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy.
Plan Poroszenki
Poroszenko ma w piątek zaprezentować plan pokojowego uregulowania sytuacji w dwóch obwodach na wschodzie Ukrainy, gdzie trwają walki z prorosyjskimi separatystami. Klimkin, który w czwartek został zatwierdzony na stanowisku szefa MSZ przez parlament, ma w poniedziałek zaprezentować ten plan w Luksemburgu ministrom spraw zagranicznych państw UE.
Irak. Wojna z dżihadystami
Źródło: Reuters
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar IS
Teraz oglądasz
Tereny kontrolowane przez dżihadystów znacznie się zmniejszyły
Teraz oglądasz
Wywiad z byłym szefem Mosadu (2015 rok)
Teraz oglądasz
Francuska artyleria ostrzeliwuje dżihadystów w Iraku
Teraz oglądasz
Naloty przy pomocy dronów
Teraz oglądasz
Atak drona dżihadystów w Iraku
Teraz oglądasz
Ramadi odbite z rąk dżihadystów. To może być przełomowy moment w walce z ISIS
Teraz oglądasz
Ekspansja, stagnacja i regres tak zwanego państwa dżihadu
Teraz oglądasz
Nowa taktyka w walce z IS. Likwidacja celów "wysokiego znaczenia"
Teraz oglądasz
29 czerwca 2014 roku Bagdadi ogłosił w meczecie kalifat
Teraz oglądasz
Ostatnie znane nagranie z Abu Bakrem al-Bagdadim z 2014 roku
Teraz oglądasz
Francuskie wojsko walczy z dżihadystami
Teraz oglądasz
Amerykanie zrzucają bomby na IS w Iraku
Teraz oglądasz
Szyici mszczą się na sunnitach. Zdjęcia satelitarne to potwierdzają