Niemiecka policja prosi o pomoc w identyfikacji ciała dziecka znalezionego w rzece

Źródło:
BBC
Interwencja niemieckiej policji
Interwencja niemieckiej policji
Reuters Archive
Interwencja niemieckiej policjiReuters Archive

Policja w Niemczech zwróciła się o pomoc w identyfikacji dziecka w wieku około pięciu lat, którego ciało znaleziono w rzece ponad rok temu.

W maju 2022 roku w rzece w Bawarii odnaleziono ciało chłopca. Międzynarodowa agencja policyjna Interpol podała, że opublikowała szczegóły sprawy w nadziei na zidentyfikowanie chłopca i ustalenia "podejrzanych okoliczności jego śmierci".

"Ktoś gdzieś wie coś o tym chłopcu" – napisano. – Niezależnie od tego, czy był ofiarą handlu ludźmi, uprowadzenia czy przemocy, zdecydowaliśmy o tym, aby rzucić światło na jego śmierć – powiedział sekretarz generalny Interpolu Jurgen Stock.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji ciała dziecka znalezionego w niemieckiej rzeceInterpol

Interpol upublicznia tak zwane czarne zawiadomienie

Czarne zawiadomienia rozpowszechniane są zwykle wyłącznie wewnętrznie, w sieci sił policyjnych Interpolu na całym świecie – wskazuje BBC.

Interpol poinformował, że 19 maja 2022 roku w Dunaju znaleziono ciało chłopca owinięte w folię i obciążone płytą chodnikową. W ramach czarnego zawiadomienia opublikowano rekonstrukcję jego twarzy.

Interpol poinformował BBC, że "niezwykłe jest to, że ciało dziecka pozostaje niezidentyfikowane przez tak długi czas", i stwierdził, że sugeruje to, że mogło ono pochodzić z innego kraju.

Wskazano, że od rozpoczęcia operacji "Zidentyfikuj mnie" w maju policja otrzymała ponad 500 zgłoszeń na temat niezidentyfikowanych kobiet zamordowanych w Holandii, Belgii i Niemczech.

Autorka/Autor:asty / prpb

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Interpol