Modlą się o śmierć uczestników "szatańskich igrzysk" w Soczi

Mudżahedini walczący o Emirat Kaukazu proszą o interwencję Bogahunafa.com

Islamscy fundamentaliści z Kaukazu modlą się o "trzęsienie ziemi, które pochłonie Soczi" i uczestników "szatańskich igrzysk". Walczący o tzw. Emirat Kaukazu islamiści umieścili na swojej stronie internetowej apel o tej treści zachęcający wszystkich "nienawidzących Rosji" o modlitwę w tej intencji.

Na stronie internetowej islamiści walczący o powołanie emiratu z prawem szariatu w regionie napisali: "Wszyscy, którzy są w stanie przeczytać ten list, mogą błagać Wszechmogącego, by zniszczył ziemię w Soczi poprzez trzęsienie ziemi i sprawił, by niewierni upili się wodą przed pójściem do piekła, tonąc w powodzi".

"Niech Allah sprowadzi na niewiernych ostatnie trzęsienie ziemi"

W liście radykałowie dodają, że "niewierni Rosjanie, z którymi walczą na Kaukazie od setek lat, stali się aroganccy decydując się na urządzenie szatańskich igrzysk na ziemiach braci, którzy przynieśli tam islam".

"Niech Allah sprowadzi na niewiernych w Soczi ich ostatnie trzęsienie ziemi w życiu" - zakończyli apel.

Od początku stycznia na terenie kilkuset kilometrów kw. wokół czarnomorskiego kurortu, gdzie zjechali się sportowcy i kibice z całego świata, rosyjskie służby bezpieczeństwa i wojsko pilnują, by islamiści, którzy zapowiadali zamachy w trakcie trwania igrzysk, nie przedarli się do chronionej strefy. W minionym tygodniu w oddalonym o kilkaset kilometrów na wschód od Soczi Dagestanie zabili kilku podejrzewanych o próbę zorganizowania zamachu islamistów.

Igrzyska w Soczi potrwają do 23 lutego.

Autor: adso\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: hunafa.com

Tagi:
Raporty: