Migranci pomagają po trzęsieniu ziemi

Włochy: lawina zasypała górski kurort. Kolejne ciała wydobywane spod gruzów hotelu
Włochy: lawina zasypała górski kurort. Kolejne ciała wydobywane spod gruzów hotelu
TVN 24
Trwają prace poszukiwawcze po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Abruzję (materiał programu "Polska i Świat")TVN 24

Dziesięciu migrantów z Afryki pracuje jako ochotnicy Czerwonego Krzyża w środkowych Włoszech, niosąc pomoc po środowym trzęsieniu ziemi. Działają w sztabie operacji ratunkowej koło Pescary, kilku skierowano w rejon hotelu w Abruzji, zrujnowanego przez lawinę.

Do ratowników i przedstawicieli wielu włoskich służb pracujących w Abruzji po serii silnych wstrząsów sejsmicznych, jakie miały miejsce w tym tygodniu, dołączyli młodzi migranci z Gwinei, Ghany, Mali i Nigerii. Wcześniej przeszli oni szkolenie w ośrodku włoskiego Czerwonego Krzyża koło Turynu - podały w sobotę media.

Trzęsienie ziemi we Włoszech

Przybysze z Afryki są w bazie akcji ratunkowej w miejscowości Penne koło Pescary. Kilku z nich niesie pomoc logistyczną bezpośrednio na obszarze, gdzie trwa akcja poszukiwania ludzi uwięzionych po zejściu lawiny na hotel Rigopiano. - Chcemy pomóc tym, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi - powiedział 24-letni Barry Misbaou z Gwinei. Do Włoch przybył ponad rok temu. Przedstawiciel Czerwonego Krzyża Ignazio Schintu, cytowany przez agencję prasową ANSA, podkreślił, że zaangażowanie migrantów jako wolontariuszy to "przykład dobrej praktyki".

Autor: mb/adso / Źródło: PAP

Raporty: