"Drogi Elonie Musku". Prezydent Łotwy odpowiada miliarderowi w sprawie NATO

Źródło:
PAP
Elon Musk (nagranie archiwalne)
Elon Musk (nagranie archiwalne)Reuters
wideo 2/3
Elon Musk (nagranie archiwalne)Reuters

"Drogi Elonie Musku, przyczyną założenia NATO, jego istnienia i dalszego trwania są Rosja i inni wrogowie wolnego świata" - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych prezydent Łotwy Edgars Rinkeviczs, odpowiadając na wpis miliardera dotyczący sensu dalszego istnienia NATO.

Prezydent Łotwy Edgars Rinkeviczs zamieścił w niedzielę wpis na platformie X, w którym odpowiedział na komentarz właściciela Tesli i X Elona Muska na temat sensu istnienia NATO. "Drogi Elonie Musku, przyczyną założenia NATO, jego istnienia i dalszego trwania są Rosja i inni wrogowie wolnego świata" - napisał.

Szef łotewskiego państwa odpowiedział na wpis miliardera, w którym ten oznajmił, że od zawsze zastanawiał się, dlaczego NATO kontynuowało swoje działania, "mimo tego, że jego nemezis i racja istnienia, czyli Układ Warszawski, został rozwiązany".

Musk poparł też ocenę amerykańskiego przedsiębiorcy Davida Sacksa, który uznał, że po upadku ZSRR Sojusz powinien był się rozwiązać, a zamiast tego podjął misję rozszerzania się na kolejne kraje.

Autorka/Autor:ks / prpb

Źródło: PAP