TVN24 | Świat

W ciągu doby we Włoszech zmarły 793 osoby zakażone koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
ads/b
Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP

We Włoszech w ciągu doby zmarły 793 osoby zakażone koronawirusem - poinformowała w sobotę Obrona Cywilna. Potwierdzono też ponad 6 500 nowych zakażeń.

Od początku pandemii we Włoszech zmarło 4825 osób zakażonych koronawirusem. Jak podał w raporcie włoski krajowy Instytut Zdrowia, 1,2 procent z wybranej do analiz grupy kilkuset zmarłych zakażonych koronawirusem, nie miało żadnej dodatkowej choroby. Pozostali cierpieli na współistniejące schorzenia.

W ciągu doby liczba potwierdzonych zakażeń we Włoszech wzrosła o ponad 6 500 do 53 578 przypadków. Od początku wybuchu epidemii wyleczonych zostało 6072 chorych.

"To, co teraz obowiązuje, to maksimum"

Szef Obrony Cywilnej, komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli, powiedział dziennikarzom, że konieczne jest ograniczenie przemieszczania się ludzi. Z drugiej strony zaznaczył, że niezbędne jest zagwarantowanie ludziom dostępu do najpilniejszych usług.

- To, co teraz obowiązuje, to maksimum tego, co można było wprowadzić. Potem jest już tylko totalne zamknięcie wszystkiego - oświadczył Borrelli.

Autor:ads/b

Źródło: Reuters, tvn24.pl, PAP

Raporty: