Pierwsza doba bez nowych zakażeń w Hongkongu

Aktualizacja:
Autor:
ads,
pp/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Wydział zdrowia administracji Hongkongu poinformował, że po raz pierwszy od sześciu tygodni nie odnotowano w regionie żadnej nowej zarejestrowanej infekcji koronawirusem. Mimo zerowej liczby przypadków w poniedziałek ekspert z Uniwersytetu Chińskiego w Hongkongu David Hui przestrzegł przed rozluźnianiem przepisów dystansowania społecznego. Na całym świecie potwierdzono ponad 2,4 miliona przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a około 166 tysięcy zainfekowanych zmarło. Jak świat walczy z pandemią COVID-19?

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 22:22

  Dziękujemy za wspólną relację.

 • 22:13

  Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł w poniedziałek, że najtrudniejszy etap pandemii koronawirusa jeszcze nie nastąpił. - Najgorsze jeszcze przed nami - oświadczył w Genewie.

 • 21:25

  Chiny: Rzecznik MSZ Geng Shuang odrzucił w poniedziałek sugestie prezydenta USA Donalda Trumpa, że Chiny mogły świadomie przyczynić się do pandemii koronawirusa. ChRL również jest ofiarą patogenu, a USA powinny zaprzestać tych ataków – powiedział.

 • 21:13

  Irlandia: ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci 77 osób zakażonych koronawirusem, u których wykryto koronawirusa. Jest to największych dobowy bilans zmarłych w tym kraju. W ostatnich sześciu dniach dzienna liczba zmarłych oscylowała w okolicach 40.

 • 20:14

  Hongkong: Po raz pierwszy od sześciu tygodni nie zgłoszono w poniedziałek żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem – poinformował wydział zdrowia miejscowej administracji. Z tego powodu odwołano rutynową konferencję prasową służb medycznych.

 • 19:54

  Włochy: Rząd postanowił w poniedziałek, że zaplanowane na najbliższe miesiące wybory lokalne w kilku regionach kraju należy przełożyć na okres między wrześniem a grudniem. Rada Ministrów wyjaśniła, że wybory można opóźnić maksymalnie o trzy miesiące.

 • 19:52

  Francja: W poniedziałek władze poinformowały, że w ostatnich 24 godzinach zmarło 547 osób zakażonych koronawirusem. Oznacza to, że liczba śmiertelnych przypadków wśród zakażonych koronawirusem przekroczyła 20 tysięcy. Obecny bilans pokazuje 20 265 zmarłych.

 • 19:19

  Wielka Brytania: Nieoczekiwany, ogromny sukces charytatywnej akcji 99-letniego Toma Moore'a, który zebrał dla NHS, brytyjskiej publicznej służby zdrowia, ponad 27 mln funtów, spowodował, że kolejne osoby chcą pójść jego śladem i ogłaszają w internecie własne podobne wyzwania.

 • 18:46

  Komisja Europejska uruchomiła w poniedziałek europejską platformę danych dotyczących Covid-19, aby umożliwić szybkie gromadzenie i udostępnianie danych naukowych związanych z koronawirusem.

  - Naukowcy z całego świata wypracowali już bogatą wiedzę na temat koronawirusa. Ale żaden badacz, laboratorium ani kraj nie jest w stanie znaleźć rozwiązania samodzielnie. Dlatego chcemy pomóc naukowcom w dostępie do danych i dzieleniu się nimi z innymi - powiedziała w nagraniu wideo przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 • 18:41

  Kanada: W ciągu ostatniej doby zmarło 105 zakażonych koronawirusem. Łącznie odnotowano już 1611 przypadków śmiertelnych, a koronawirusa wykryto u ponad 35 tys. osób. - poinformowały w poniedziałek władze medyczne. Od niedzieli wykryto 1470 nowych infekcji wirusem SARS-CoV-2.

 • 18:39

  Serbia: Rząd ogłosił w poniedziałek zniesienie części restrykcji wprowadzonych w kraju w związku z epidemią koronawirusa. Od wtorku mają zacząć działać zakłady rzemieślnicze i targowiska. Złagodzone będą też ograniczenia w poruszaniu się ludzi.

 • 18:38

  Włochy: 454 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu doby we Włoszech - podała w poniedziałek Obrona Cywilna Łączny bilans wzrósł do 24 114. Po raz pierwszy spadła liczba zakażonych. Jest ich 108 tys., ale to o 20 mniej niż dzień wcześniej.

  Dotychczas potwierdzono we Włoszech 181 tys. przypadków koronawirusa. Liczba wyleczonych przekroczyła 48,8 tysięcy. W ciągu jednego dnia zwiększyła się o ponad 1800.

 • 18:19

  Stany Zjednoczone: 478 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork - poinformował w poniedziałek gubernator Andrew Cuomo. Po raz pierwszy od 2 kwietnia liczba nowych zgonów spadła poniżej 500.

 • 18:19

  Watykan: Papież Franciszek przełożył o rok dwa wielkie wydarzenia, planowane na dwa najbliższe lata: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Decyzję tłumaczono w poniedziałek obecną pandemią i jej konsekwencjami.

 • 18:18

  Wielka Brytania: W poniedziałek po południu ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci 449 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zakażonych, którzy zmarli, wzrosła do 16 509.

  Bilans obejmuje przypadki śmiertelne zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę. To pierwszy przypadek od dwóch tygodni, by dobowa liczba zgonów była mniejsza niż 500.

 • 17:54

  Japonia: 25 nowych przypadków śmiertelnych zakażenia koronawirusem zgłosiły w poniedziałek władze Japonii - poinformowała agencja Kyodo. To największy dzienny przyrost zgonów w tym kraju od początku pandemii.

 • 17:48

  Polska: "Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Toruń, 96-K Kalisz, 87-K Pleszew, 65-K 74 K Poznań, 66-K 60-M 86-M 63-M 90-K 81-K Warszawa, 65-M 80-K Radom, 90-K 89-M Kraków, 54-K 61 M 72-M Nowogrodziec. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 9593/380 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - czytamy w komunikacie.

 • 17:47

  Polska: "Mamy 140 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (38), łódzkiego (22), śląskiego (18), wielkopolskiego (16), świętokrzyskiego (13), dolnośląskiego (12), małopolskiego (7), pomorskiego (4), podkarpackiego (3), zachodniopomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1)" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

 • 17:15

  Niemcy: - Musimy być czujni i zdyscyplinowani. Co oznaczać będzie otwarcie sklepów, zobaczymy za dwa tygodnie - powiedziała kanclerz Angela Merkel w poniedziałek podczas konferencji prasowej. Z tego powodu obecną sytuację nazwała "zwodniczą". Kanclerz przyznała, że od środy 15 kwietnia, gdy podjęto decyzję o częściowym poluzowaniu obostrzeń i otwarciu sklepów, na dalszy plan zeszły wciąż obowiązujące przepisy, jak m.in. utrzymywanie 1,5 metra odstępu, poruszanie się tylko dwójkami lub w gronie członków rodziny i zakaz podróży turystycznych. - Nadal jesteśmy na początku pandemii. Musimy to w tym tygodniu wciąż powtarzać. Musimy postępować stopniowo, powoli i ostrożnie - oznajmiła. - Szkoda by było, gdybyśmy zrobili krok do tyłu - dodała.

  Merkel zaapelowała do premierów krajów związkowych, aby nie rozluźniali zbyt wcześnie przepisów, mających na celu ograniczenie infekcji koronawirusa.

 • 17:12

  Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych zgłoszono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym cztery infekcje lokalne – podała w poniedziałek państwowa komisja zdrowia. Wezwała również do zacieśnienia systemu testów, by nie przeoczyć przypadków zakażeń.

  Szczególne obawy dotyczą prowincji Heilongjiang przy granicy z Rosją, gdzie odnotowano w niedzielę trzy nowe infekcje lokalne, oraz prowincji Guangdong na południu kraju. Jedną nową infekcję potwierdzono w niedzielę w regionie Mongolia Wewnętrzna.

 • 16:39

  Rosja: Prezydent Władimir Putin oświadczył w poniedziałek, że szczyt epidemii koronawirusa w Rosji jeszcze nie nastąpił, ale udało się spowolnić jej rozprzestrzenianie się. Według danych rządu średni wiek chorych na Covid-19 w Rosji nie przekracza 50 lat.

 • 15:51

  Holandia: zmarło kolejnych 67 osób zakażonych koronawirusem - poinformował w poniedziałek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najmniej od ponad trzech tygodni. Łącznie w tym kraju odnotowano 3751 przypadków śmiertelnych związanych z koronawirusem.

 • 15:35

  Niemcy: Wyczarterowany samolot z pracownikami sezonowymi z Rumunii wyląduje w poniedziałek w nocy na lotnisku w Lipsku. Za lot i kontrole lekarskie właściciel upraw szparagów w Turyngii zapłacił 24 tys. euro – poinformował w poniedziałek regionalny nadawca MDR.

 • 15:11

  "Unia Europejska wykorzystuje nowe i istniejące narzędzia, aby udostępnić środki potrzebne na szybką, mocną i skoordynowaną odpowiedź na pandemię koronawirusa. Całkowita suma, jaka dotychczas została zmobilizowana, wynosi 3,4 biliona euro" - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka Komisji Europejskiej Marta Wieczorek.

 • 15:00

  Francja: Siedemnastu znanych szefów kuchni zrzeszonych w stowarzyszeniu College Culinaire de France napisało list otwarty do prezydenta Emmanuela Macrona, w którym proszą o jak najszybsze otwarcie francuskich restauracji, którym "grozi śmierć".

  "Panie Prezydencie Republiki, sektor restauracyjny, który niedawno gwarantował ponad milion miejsc pracy, znajduje się dziś w martwym punkcie. Wielu z nas może nie być w stanie przeżyć, jeśli kwarantanna będzie kontynuowana" – piszą kucharze na łamach poniedziałkowego wydania dziennika "Le Figaro".

 • 14:57

  Wielka Brytania: Książę Filip, małżonek brytyjskiej królowej Elżbiety II, który od czasu wycofania się w 2017 roku z pełnienia obowiązków bardzo rzadko udziela się publicznie, podziękował wszystkim zaangażowanym w walkę z epidemią COVID-19.

  "Jako że zbliżamy się do Europejskiego Tygodnia Szczepień, chciałem wyrazić uznanie dla ważnej i pilnej pracy wykonywanej przez tak wielu ludzi w walce z pandemią." książę Filip

 • 14:43

  Słowenia: 106-letnia Słowenka została wyleczona z COVID-19 - poinformowała agencja STA. Tak krzepiące wieści przekazał dom seniora w miejscowości Metlika, gdzie kobieta mieszka.

  - Nasza podopieczna czuje się dobrze i jesteśmy z niej dumni - powiedziała Ivica Lozar, dyrektorka placówki w Metlice, tej samej, w której zmarła pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Słowenii.

 • 14:33

  Japonia: Lekarze wzywają władze do podjęcia bardziej skutecznych działań, by uniknąć przeciążenia systemu opieki zdrowotnej w kraju z powodu pandemii COVID-19.

  Wprawdzie w Japonii obowiązują wytyczne o pozostawaniu w domach i zdalnej pracy, dzięki czemu zatłoczona z reguły komunikacja miejska często świeci pustkami, ale wiele sklepów i restauracji jest nadal otwartych.

  - Potrzebujemy o wiele bardziej skutecznych środków w celu ochrony szpitali - oświadczył Haruo Ozaki, prezes Tokijskiego Stowarzyszenia Medycznego. - Mówimy o ograniczeniu kontaktów międzyludzkich, a sklepy pozostawiamy otwarte. System opieki zdrowotnej jest na krawędzi upadku w wielu częściach Japonii - dodał.

 • 14:26

 • 14:16

  Francja: W czterech z 27 ujęć wody niezdatnej do picia w Paryżu służby sanitarne wykryły koronawirusa. Woda z nich używana jest m.in. do mycia ulic w stolicy Francji. Władze miasta zapewniają, że koronawirus nie przedostanie się do ujęć wody pitnej.

  Po wykryciu wirusa w próbkach wody miasto zablokowało zanieczyszczone ujęcia. Paryski ratusz zapewnił, że stołeczna sieć wodociągowa jest bezpieczna i nadal można pić wodę z kranu bez ryzyka dla zdrowia.

 • 14:15

  Rosja: We Władykaukazie na Kaukazie Północnym kilkaset osób wzięło udział w proteście przeciwko działaniom władz regionalnych w walce z koronawirusem. Ludzie skarżą się na utratę pracy i brak informacji na temat epidemii.

 • 14:00

  Iran: W ciągu ostatniej doby zmarło 91 osób zakażonych koronawirusem, tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w kraju wzrosła do 5209 - poinformował w państwowej telewizji rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur.

  Jak przekazał, od początku epidemii w Iranie stwierdzono 83 505 zakażeń koronawirusem.

 • 13:51

  Szwajcaria: W ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 204 nowe infekcje koronawirusem, a siedem osób zmarło - poinformował Federalny Urząd Zdrowia (BAG). To najmniejszy dzienny wzrost liczby zakażonych od ponad miesiąca.

  Łączny bilans epidemii w Szwajcarii to 27 944 osoby zakażone i 1142 zmarłych. Według ostatnich podanych statystyk wyzdrowiało już prawie 18 tysięcy osób.

 • 13:29

  Szwecja: Księżna Zofia, żona księcia Karola Filipa, po zaliczeniu trzydniowego kursu medycznego rozpoczęła pracę w jednym ze szpitali w Sztokholmie. Jej zadania to pomaganie chorym oraz sprzątanie.

  "Przeszłam kurs opieki nad chorymi w szpitalu Sofiahemmet. Zostałam umieszczona na jednym z oddziałów szpitala, gdzie razem z innymi przeszkolonymi kolegami wspieram i zastępuję personel opiekuńczy w różnych zadaniach, w tym w opiece nad pacjentami oraz sprzątaniu" - napisała księżna Zofia.

 • 13:22

  USA: W kraju rozgorzał spór dotyczący organizacji zaplanowanych na 3 listopada wyborów prezydenckich. Demokraci uważają, że z powodu pandemii COVID-19 tegoroczne procedury wyborcze muszą ulec zmianie. Proponują głosowanie listowne. Karty wyborcze miałyby być zwracane pocztą lub wrzucane do specjalnych skrzynek.

 • 13:13

  Litwa: Minister finansów Vilius Szapoka przekazał, że PKB w tym roku może spaść o 7,3 procent. Dodał, że jeżeli kryzysu spowodowanego koronawirusem nie uda się opanować do lata, to sytuacja może być jeszcze gorsza.

 • 12:48

  Azja Południowo-Wschodnia: W Singapurze zanotowano w poniedziałek największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 1426. Łącznie w tym kraju na COVID-19 zachorowało już ponad 8 tysięcy osób. Z kolei w Wietnamie nowego zakażenia nie wykryto od czterech dni.

  Jeszcze niedawno Singapur był uznawany za model walki z epidemią, ale w ostatnich dniach koronawirus zaczął się tam gwałtownie rozprzestrzeniać. Według ministerstwa zdrowia to głównie efekt wybuchu epidemii wśród społeczności pracowników z zagranicy, często mieszkających w kilkanaście osób w salach sypialnych.

 • 12:40

  Wielka Brytania: Argentyński piłkarz Sergio Aguero z Manchesteru City wykorzystuje przerwę w sezonie, aby... uczyć brytyjskie dzieci języka hiszpańskiego.

  Reprezentant Argentyny bierze udział w akcji zorganizowanej przez BBC w ramach inicjatywy szkoły domowej - obecnie placówki edukacyjne w Wielkiej Brytanii są zamknięte z powodu pandemii COVID-19.

 • 12:33

  Włochy: Plaże w dużym nadmorskim kurorcie Riccione w regionie Emilia-Romania mogą zostać otwarte w połowie czerwca - przewiduje burmistrz miejscowości Renata Tosi. Jej zdaniem mimo pandemii sezon letni jest do uratowania.

  - Myślę, że w drugiej połowie czerwca można podjąć pierwsze próby otwarcia plaż dla turystów - podkreśliła Tosi w wywiadzie dla sieci lokalnych włoskich dzienników. - To będą plaże z mniejszą liczbą parasoli, będzie mniej drinków, mniej skupisk ludzi - dodała.

 • 12:30

  Belgia: 1487 przypadków zakażenia koronawirusem i 168 ofiar śmiertelnych odnotowano w ciągu minionej doby - podało centrum kryzysowe. Łącznie w tym kraju koronawirusa wykryto dotąd u 39 983 osób. Od początku epidemii z powodu COVID-19 zmarło w Belgii 5828 osób.

 • 12:19

  Wielka Brytania: Od poniedziałku pasażerowie mogą wchodzić do londyńskich autobusów tylko przez środkowe drzwi. Ma to poprawić ochronę kierowców przed zakażeniem.

  Od początku epidemii z powodu koronawirusa zmarło już 26 kierowców.

 • 12:15

 • 12:04

  Włochy: Minister zdrowia Roberto Speranza potwierdził, że kraj będzie od maja wchodził w drugą fazę walki z epidemią, czyli w etap łagodzenia restrykcji. Szef resortu zaznaczył jednak, że "batalia nie jest jeszcze wygrana".

 • 11:44

  Hiszpania: 399 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby. Tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wzrosła w tym kraju do 20 852 – poinformowało hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

  W czasie ostatnich 24 godzin odnotowano 4266 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Od początku pandemii zakażonych zostało 200 210 osób.

 • 11:20

  Watykan: Papież Franciszek wezwał do modlitwy za polityków, aby w momencie pandemii dążyli do dobra kraju, a nie własnej partii. Intencję tę przedstawił we wprowadzeniu do mszy, jaką odprawił w poniedziałek w kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie.

  "Módlmy się za partie polityczne w różnych państwach, aby w tym momencie pandemii poszukiwali razem dobra kraju, a nie dobra własnej partii." Papież Franciszek

 • 11:10

  Iran: Władze rozpoczęły częściowe znoszenie restrykcji związanych z epidemią COVID-19 - otworzono drogi łączące miasta i duże centra handlowe. Jak pisze Associated Press, w Teheranie obawy przed załamaniem gospodarczym przeważyły nad niepokojem o rozwój epidemii.

  W sobotę w stolicy Iranu wznowiła działalność część sklepów. W poniedziałek otworzono centra handlowe i Wielki Bazar Teheranu, jednak będą one otwarte tylko do godz. 18.

  Zamknięte pozostają siłownie, kluby, kawiarnie i restauracje. Obowiązuje też nadal zakaz zgromadzeń. Przedsiębiorstwa w innych miastach mogły wznowić działalność tydzień wcześniej.

 • 10:52

  Rosja: W ciągu ostatniej doby wykryto 4268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował sztab do walki z epidemią. W ostatnich 24 godzinach zmarły 44 osoby. Łączna liczba zakażeń w Rosji wynosi obecnie 47 121, a ofiar śmiertelnych - 405.

  Liczba zachorowań wykrytych w ciągu doby jest niższa niż dzień wcześniej, gdy nowych infekcji było ponad 6 tysięcy. Około dwa tysiące nowych przypadków to osoby, które nie miały objawów klinicznych - podał sztab.

 • 10:36

  Czechy: Większość drużyn piłkarskiej ekstraklasy i drugiego poziomu rozgrywek wznawia w poniedziałek treningi na boiskach, po trwającej ponad miesiąc przerwie spowodowanej epidemią COVID-19.

  Na razie zajęcia będą odbywać się w grupach liczących maksymalnie po ośmiu zawodników.

 • 10:27

  Unia Europejska: Na walkę z kryzysem może być potrzebna pomoc w wysokości 1,5 biliona euro - powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" komisarz UE ds. gospodarki Paolo Gentiloni. Według niego unijne wsparcie na zwalczanie skutków pandemii COVID-19 powinno ruszyć do lata.

  "W sumie na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 na terenie Unii Europejskiej może być potrzebne półtora biliona euro." komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni

 • 10:14

  Rosja: W Moskwie, gdzie znacznie zmniejszył się ruch samochodowy na skutek ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii COVID-19, zdecydowanie spadło stężenie dwutlenku azotu w powietrzu.

  - Różnica jest znamienna - mówi Dmitrij Czubarow, przedstawiciel firmy City Air, która przeprowadzała badanie.

 • 10:08

  Polska: Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 2 kolejnych ofiarach śmiertelnych.

 • 10:00

  Niemcy: W ramach luzowania restrykcji związanych z epidemią COVID-19 mogą od dziś zostać ponownie otwarte małe sklepy.

  Szkoły oraz zakłady fryzjerskie pozostaną zamknięte do 4 maja.

 • 9:51

  Norwegia: W ramach znoszenia ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 w poniedziałek po pięciu tygodniach przerwy otwarto żłobki.

  Władze wyjaśniły, że pozwalają na to warunki sanitarne, dzieci stosunkowo rzadko chorują na COVID-19, a otwarcie takich placówek pozwoli rodzicom na powrót do pracy.

 • 9:44

  Australia: Z powodu spadku liczby nowych zakażeń trzy plaże w Sydney zostały ponownie otwarte, ale wszystkie inne restrykcje nadal obowiązują.

  W Australii wykryto 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii bilans epidemii wynosi 6619/71 (liczba przypadków zakażenia/ofiary śmiertelne)

 • 9:31

  Ukraina: W ciągu minionej doby wykryto 261 przypadków zakażenia koronawirusem, a 10 kolejnych osób chorych na COVID-19 zmarło - poinformowało ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zakażonych wzrósł do 5710, a zmarłych do 151.

  To trzeci dzień z rzędu, kiedy na Ukrainie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia spada.

 • 9:11

  Polska: Ministerstwo Zdrowia na Twitterze opublikowało dzienny raport o koronawirusie.

 • 9:05

  Polska: W działaniach przeciw epidemii COVID-19 weźmie w poniedziałek udział ponad 9 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska – zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

 • 8:50

  Węgry: Dziesięć osób chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby, wykryto też 68 kolejnych zakażeń koronawirusem – poinformowano na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii.

  Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 199, a stwierdzonych zakażeń do 1984. Ponad połowa zakażeń (1002) przypada na Budapeszt.

 • 8:38

  Nowa Zelandia: Restrykcje związane z pandemią COVID-19 zostaną przedłużone o tydzień, a następnie będą stopniowo rozluźniane - poinformowała nowozelandzka premier Jacinda Ardern.

  - Obecny, czwarty, czyli najwyższy poziom alertu zostanie obniżony do stopnia trzeciego "w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 23.59. Alert trzeciego stopnia zostanie utrzymany przez dwa tygodnie - zapowiedziała Ardern.

 • 8:32

 • 8:21

  Wielka Brytania: Puby i bary mogą pozostać zamknięte do świąt Bożego Narodzenia, dlatego wiele z 48 349 istniejących obecnie lokali może nie przetrwać - pisze w poniedziałek tabloid "The Sun".

 • 8:12

  Włochy: Związki zawodowe pracowników banków zwróciły się do MSW o wzmocnienie ich ochrony w związku z rozpoczynającym się w poniedziałek przyjmowaniem wniosków o wsparcie finansowe dla firm pogrążonych w kryzysie z powodu pandemii.

  Związkowcy obawiają się, że może dojść do napięć i "aktów przemocy wobec pracowników banków". Argumentują, że niektóre z nich nie są jeszcze przygotowane na przyjmowanie wniosków, co z kolei może wywołać gwałtowne reakcje ze strony właścicieli firm oraz napięcia.

 • 7:41

  Turcja: Bilans potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrósł do 86 306 - poinformował minister zdrowia Fahrettin Koca. To najwyższa liczba infekcji poza USA i kilkoma państwami z Europy.

  Na COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło w Turcji 127 kolejnych osób, a łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosi w kraju 2017 - oświadczył Koca.

 • 7:36

  Dania: Klub piłkarski FC Midtjylland zainstalował ogromne ekrany na parkingu wokół swojego stadionu, aby kibice mogli oglądać mecze ze swoich samochodów, gdy duńska ekstraklasa wznowi rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

  Występujący przy pustych trybunach piłkarze będą mogli odczuć wsparcie nawet 10 tysięcy fanów. Inicjatywę poparły władze samorządowe i policja miasta Herning, gdzie mieści się klub.

 • 7:27

 • 7:23

  Białoruś: Wybraliśmy prawidłowy sposób walki z COVID-19 – ocenił prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Według niego śmiertelność z powodu koronawirusa jest niewielka, a winne są choroby współistniejące.

  "Nie widzę, byśmy się gdzieś pomylili. Na razie. Wszystko może się zdarzyć, ale nawet wy, ludzie niezbyt zaangażowani w ten proces, widzicie, że Białorusini postąpili słusznie" Alaksandr Łukaszenka

  Władze Białorusi nie wprowadziły w ramach walki z epidemią COVID-19 kwarantanny, nie zakazały również imprez masowych ani odwiedzania świątyń, chociaż ministerstwo zdrowia oraz władze kościelne rekomendowały wiernym pozostanie w domach.

 • 6:47

  Niemcy: W ciągu doby potwierdzono 1 775 nowych przypadków COVID-19, bilans wzrósł do 141 672. Zmarło 110 osób zakażonych kolejnych osób, od początku epidemii zanotowano 4 404 zgony - podał Instytut Roberta Kocha.

 • 6:21

  Kuba: Od początku epidemii potwierdzono ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju, z przeprowadzonych blisko 27 tysięcy testów, 1035 dało wynik pozytywny. Do tej pory na Kubie zmarły 34 osoby.

 • 6:16

  Premier Kanady Justin Trudeau podkreślił że "istotne jest, byśmy zrozumieli, co się stało i postawili trudne pytania wszystkim powiązanym z problemem krajom, w tym Chinom".

 • 5:52

  Chiny: W ciągu ostatniej doby potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie było ani jednego nowego zgonu - poinformowała w poniedziałek Narodowa Komisja Zdrowia.

  Według chińskich władz osiem przypadków zakażenia dotyczyło osób, które przyjechały z zagranicy.

 • 5:38

  Zobacz co wydarzyło się w niedzielę. Podsumowanie dnia w tvn24.pl.

 • 5:33

  USA: W ciągu doby zmarło 1997 osób zakażonych koronawirusem - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Łącznie w kraju zmarło 40 661 osó chorych na COVID-19.

  W Stanach Zjednoczonych od początku epidemii przeprowadzono ponad 3,5 miliona testów na koronawirusa. Blisko 760 tysięcy z nich dało wynik pozytywny. Oznacza to wzrost o około 30 tysięcy w ciągu doby.

Autor:ads, pp/kab

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości