TVN24 | Świat

Setki żołnierzy objętych kwarantanną. Ćwiczenia NATO przerwane

TVN24 | Świat

Autor:
akw/b
Źródło:
PAP, Reuters
Wojska NATO jadą na ćwiczenie Noble Jump 2019 - ostatni test tzw. szpicy
Wojska NATO jadą na ćwiczenie Noble Jump 2019 - ostatni test tzw. szpicyNATO TV
wideo 2/25
Ćwiczenia wojsk NATO

Trwające od 2 marca ćwiczenia wojskowe NATO "Cold Response" na północy Norwegii zostały przerwane z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - poinformowało norweskie wojsko. Wcześniej potwierdzono zakażenie u jednego z żołnierzy.

5 marca potwierdzono, że zakażony wirusem jest jeden z norweskich żołnierzy. Z tego powodu baza wojskowa, w której przebywał, została zamknięta, a znajdujących się w niej 850 wojskowych zostało poddanych kwarantannie. Dodatkowo 250 osób związanych z bazą umieszczono w kwarantannie domowej.

Po wycofaniu przez Finlandię 400 żołnierzy z ćwiczeń z powodu obaw przed kolejnymi zakażeniami, szef sztabu norweskich sił zbrojnych, generał Rune Jakobsen podjął decyzję o przerwaniu ćwiczeń.

W manewrach, które miały trwać do 18 marca, brało udział około 14 tysięcy żołnierzy z 10 krajów: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Holandii, Belgii, Danii, Finlandii, Szwecji i Norwegii.

Wirus rozprzestrzenia się w Europie

Koronawirus, który rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów, doprowadził jak dotąd do śmierci ponad czterech tysięcy osób, w zdecydowanej większości w Chinach kontynentalnych. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na świecie wzrosła do około 121 tysięcy. W Norwegii potwierdzono 277 przypadków zakażenia.

Raport tvn24.pl: Koronawirus rozprzestrzenia się

Autor:akw/b

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: forsvaret.no

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości