Korea Północna znów straszy. Przeprowadziła symulację "taktycznego ataku nuklearnego"

Źródło:
PAP, Reuters

Korea Północna przeprowadziła w sobotę symulowane ćwiczenia "taktycznego ataku nuklearnego", dwiema rakietami manewrującymi dalekiego zasięgu z pozorowanymi głowicami nuklearnymi, w odpowiedzi na sojusznicze ćwiczenia USA i Korei Południowej - podała w niedzielę agencja informacyjna KCNA.

Agencja informacyjna KCNA podała, że ćwiczenia przeprowadzono, aby "ostrzec wrogów przed rzeczywistym niebezpieczeństwem wojny nuklearnej", po tym jak Pjongjang ponownie obiecał wzmocnienie wojskowego odstraszania wobec Waszyngtonu i Seulu.

"Siły nuklearne KRLD wzmocnią pod każdym względem swoją postawę odpowiedzialnego przeciwdziałania bojowego, aby powstrzymać wojnę oraz zachować pokój i stabilność" – stwierdzono w oświadczeniu KCNA.

Dwie rakiety manewrujące z pozorowanymi głowicami nuklearnymi przeleciały 1500 kilometrów na wysokości 150 metrów.

Odpowiedź na ćwiczenia Korei Południowej i USA

Wspólne coroczne letnie ćwiczenia Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, znane jako Tarcza Wolności Ulchi, dobiegły końca w czwartek po 11-dniowej serii ćwiczeń powietrznych z udziałem bombowców B-1B - informuje Reuters.

Korea Północna nasiliła swoje odstraszanie wojskowe wobec Waszyngtonu i Seulu i skrytykowała zawarte w zeszłym miesiącu porozumienie na szczycie między nimi w sprawie poprawy współpracy wojskowej.

Autorka/Autor:FC / prpb

Źródło: PAP, Reuters