Kamerun. W klubie nocnym wybuchł pożar. Nie żyje 16 osób

Źródło:
PAP

16 osób zginęło, a osiem zostało ciężko rannych w wyniku pożaru w ekskluzywnym klubie nocnym w stolicy Kamerunu, Jaunde. Powodem pożaru były fajerwerki wystrzelone w związku z inauguracją Pucharu Narodów Afryki.

Do zdarzenie doszło w nocy z soboty na niedzielę w Livs Night Club usytuowanym w modnej wśród młodzieży i zamożnej dzielnicy Bastos, gdzie znajdują się też przedstawicielstwa międzynarodowych firm i ambasady.

W niedzielnym komunikacie ministerstwa komunikacji Kamerunu przedstawiono przebieg wydarzeń. Ogień pojawił się w głównym pomieszczeniu klubu. Spowodował dwie eksplozje i strawił dach. Jak wskazano, bilans ofiar zwiększyła panika, która wybuchła wśród gości klubu. Powodem pożaru były fajerwerki wystrzelone z okazji inauguracji Pucharu Narodów Afryki.

Fasada budynku nie została zniszczona.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Na sali nie było tłumu

Agencja AFP cytuje opinię jednego z pracowników ochrony, który wyjaśnia, że goście zjawią się w klubie około godziny 3 nad ranem, a do pożaru doszło około godziny 2. "Na sali nie było jeszcze tłumu" - wskazuje.

Sobotni pożar nie jest rzadkością w Kamerunie. W ciągu ostatnich sześciu lat w Duali - największym kameruńskim mieście - spłonęło co najmniej pięć dyskotek.

Autorka/Autor:tas/kab

Źródło: PAP