Biden przeszedł badania. Lekarz o stanie zdrowia prezydenta USA

Źródło:
PAP

Prezydent USA Joe Biden przeszedł coroczne badania zdrowotne. Jak przekazał jego lekarz Kevin O'Connor, amerykański przywódca "jest zdrowym, energicznym 80-latkiem, zdolnym do dalszego wykonywania swoich obowiązków ". Największą zmianą w porównaniu do ubiegłego roku jest przebyta infekcja COVID-19. Biden odbył konsultacje z dziesięcioma specjalistami, między innymi kardiologiem, ortopedą i neurologiem.

"Prezydent pozostaje zdolnym do służby i w pełni wykonuje wszystkie swoje obowiązki bez żadnych wyjątków ani udogodnień" - napisał doktor Kevin O'Connor, podsumowując stan zdrowia Joe Bidena po serii badań przebytych w czwartek w szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem.

Biden odbył konsultacje z dziesięcioma specjalistami, między innymi kardiologiem, ortopedą i neurologiem. Jak wynika z raportu, prezydent podobnie jak rok wcześniej przyjmuje leki na migotanie przedsionków, hiperlipidemię, refluks żołądkowo-przełykowy, alergie sezonowe, sztywny chód oraz łagodną neuropatię stóp. Według doktora O'Connora żadne z tych przypadłości nie pogorszyły się w porównaniu do ubiegłego roku.

Stan zdrowia Bidena - nie pali i nie pije, ćwiczy pięć razy w tygodniu

Zaznaczył, że największą zmianą w stanie zdrowia prezydenta była przebyta w lipcu infekcja COVID-19, która według lekarzy jednak nie pozostawiła długoterminowego piętna na kondycji polityka. O'Connor dodał, że Biden nie używa tytoniu ani alkoholu i ćwiczy pięć razy w tygodniu.

"Prezydent Biden pozostaje zdrowym, energicznym, 80-letnim mężczyzną, który jest zdolny do udanego wykonywania obowiązków prezydentury, w tym jako szef egzekutywy, głowa państwa i naczelny dowódca sił zbrojnych" - podsumował lekarz.

Biden, który skończył 80 lat w listopadzie, jest pierwszym w historii 80-letnim prezydentem USA. Według doniesień mediów prezydent wkrótce ma ogłosić, że będzie ubiegał się o reelekcję w 2024 roku.

Autorka/Autor:pp//now

Źródło: PAP