Księżniczka Eleonora kończy 18 lat. Pokazano wyjątkowe zdjęcia następczyni tronu

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Hiszpańska księżniczka Eleonora kończy 18 lat. Z tej okazji we wtorek w parlamencie Hiszpanii odbędzie się uroczysta ceremonia. Kilka dni temu Pałac Królewski opublikował serię nieznanych dotąd zdjęć księżniczki.

Księżniczka Eleonora, córka króla Hiszpanii Filipa VI i jego żony Letycji, skończy we wtorek 18 lat. Tego dnia w parlamencie Hiszpanii odbędzie się uroczysta ceremonia, podczas której dorosła już członkini rodziny królewskiej przysięgnie wierność konstytucji oraz otrzyma specjalne odznaczenie państwowe - Order Karola III. Oprócz oficjalnej ceremonii odbędzie się przyjęcie, a następnie rodzinne spotkanie w Pałacu Królewskim w El Pardo - podała stacja BBC.

Księżniczka Eleonora, córka króla HiszpaniiGetty Images Europe

ZOBACZ TEŻ: Królowa Hiszpanii ruszyła na pomoc upadającej kobiecie. Media piszą o refleksie Letycji

Księżniczka Eleonora kończy 18 lat

W związku z urodzinami księżniczki pałac opublikował kilka dni temu serię jej zdjęć, w tym wiele nieznanych wcześniej. Widać na nich m.in. księżniczkę z rodzicami niedługo po narodzinach, a także pierwszy dzień w przedszkolu. BBC zwraca uwagę, że publikacja zdjęć oraz częstsze w ostatnim czasie pokazywanie się księżniczki wskazuje, że po latach starannego ukrywania wizerunku Eleonora staje się publiczną postacią.

W maju księżniczka ukończyła szkołę z internatem UWC Atlantic w Walii, gdzie przygotowywała się do matury międzynarodowej. Jeden z nauczycieli chwalił wówczas jej "niezachwianą pasję do nauki, rozumienia ludzi i odkrywania różnych perspektyw", ale także jej poczucie humoru. Księżniczka we wrześniu tego roku rozpoczęła trzyletni kurs z zakresu wojskowości. W pierwszym roku należy do grona słuchaczy Głównej Akademii Wojskowej w Saragossie, a kolejne dwa lata spędzi w akademiach wojskowych hiszpańskiej armii w Pontevedra i San Javier, gdzie znajdują się uczelnie marynarki wojennej oraz sił powietrznych. 

Eleonora jest pierwsza w kolejce do hiszpańskiego tronu, chyba że urodzi się męski potomek. Po Eleonorze w kolejce jest jej siostra Sofia. Pierwsze samodzielne wystąpienie Eleonory przypadło w marcu 2021 roku, gdy wzięła udział w uroczystościach związanych z 30. rocznicą powstania Instytutu Cervantesa.

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: BBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe