Członkowie siatki terrorystycznej planowali "wielki atak". Zostali zastrzeleni

MSW w Kairze poinformowało o zabiciu szefa terrorystów i trzech członków siatki terrorystycznejShutterstock

Czterech członków siatki terrorystycznej, którzy przygotowywali "wielki atak" w muhafazie Giza na południe od Kairu zostało zastrzelonych w wymianie ognia z policją - poinformowało egipskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W komunikacie opublikowanym w piątek wieczorem na Facebooku egipskie MSW potwierdziło, że policja działała na podstawie informacji, zgodnie z którą "szef komórki terrorystycznej takfiri (pogardliwe określenie muzułmanina, który oskarża swych współwyznawców o apostazję) rozważał dokonanie wkrótce wielkiego ataku". Miało do niego dojść w rejonie Mansouriji w muhafazie Giza na południe od Kairu.

Szef wśród zabitych

Według egipskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych policja przygotowywała się do nalotu na teren, gdzie przebywali członkowie ugrupowania. Oni pierwsi otworzyli ogień w kierunku sił bezpieczeństwa. Funkcjonariusze byli zmuszeni odpowiedzieć ogniem.

Zginął szef terrorystów i trzech członków komórki.

30-letni przywódca został zidentyfikowany jako Sameh Mohammad Farhate Abelmagid. Wykryto też "broń, amunicję i samochód należący do grupy".

Ostatnio przez Egipt przetoczyła się fala ataków terrorystycznych przypisywanych tak zwanemu Państwu Islamskiemu. W grudniu w zamachu na koptyjską katedrę w Kairze zginęło 26 osób.

Autor: tas//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: