"Aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili państwo tak, jak lubią najbardziej. Może z głową w chmurach"

Źródło:
tvn24.pl
"Aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili państwo tak, jak lubią najbardziej. Może z głową w chmurach"
"Aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili państwo tak, jak lubią najbardziej. Może z głową w chmurach" x.com/Petr Pavel
wideo 2/3
"Aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili państwo tak, jak lubią najbardziej. Może z głową w chmurach" x.com/Petr Pavel

"Aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili państwo tak, jak lubią najbardziej. Może z głową w chmurach" - napisał w czwartek w mediach społecznościowych prezydent Czech Petr Pavel. Zamieścił także nagranie z lotu w przestworzach.

Prezydent Czech Petr Pavel zamieścił w czwartek w mediach społecznościowych życzenia wielkanocne. "Życzę państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzili państwo tak, jak lubią najbardziej. Może z głową w chmurach" - napisał na portalu X. Zamieścił we wpisie nagranie z lotu.

W Kościele katolickim trwa Wielki Tydzień, którego najważniejszą częścią jest Triduum Paschalne, które rozpoczęło się w czwartek - uobecniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Zaczyna się od Mszy Wieczerzy Pańskiej w wieczór wielkoczwartkowy, kończy Nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w Niedzielę Wielkanocną wieczorem. Co się dzieje w kościołach w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę?

CZYTAJ: Triduum Paschalne 2024. Co się dzieje w kościołach w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę

Autorka/Autor:ks//mrz

Źródło: tvn24.pl