Brzeziński: prezydent nie może separować się od świata


Nie możemy sobie pozwolić na wyraźne podziały, które postępują w Stanach Zjednoczonych. I na wyrazisty język, który im towarzyszy - stwierdził w rozmowie z telewizją CNN Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera. Brzeziński stwierdził, że następnym prezydentem USA musi zostać osoba "o szerokich horyzontach", która "nie separuje się od świata".

Brzeziński był w telewizji CNN pytany o wybory prezydenckie. Stwierdził, że następny prezydent USA musi rozpocząć dialog i próbować zasypywać "wyraźne podziały", z którymi borykają się Stany Zjednoczone.

Przekonywał, że USA mają także bardzo ważny cel, jakim jest polityka międzynarodowa. - Ameryka musi mieć wizję dla świata. I to musi być wizja zakorzeniona w wartościach, którym jesteśmy oddani. Tę wizję promować musi kolejny nowy prezydent - niezależnie, kto nim zostanie - powiedział Brzeziński.

I dodał: - Mam nadzieję, że będzie to osoba o szerokich horyzontach, połączona ze światem, a nie separująca się od niego.

We wtorek wieczorem w TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera". Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje zza Atlantyku znajdziesz też w serwisie wyborczym tvn24.pl.

Autor: pk / Źródło: tvn24

Tagi:
Magazyny:
Raporty: