Brytyjski resort: Rosję niepokoi bezpieczeństwo krańców linii frontu

Źródło:
PAP

Pomimo obecnej koncentracji operacyjnej na centralnym Donbasie Rosja nadal jest zaniepokojona bezpieczeństwem krańców swojej wydłużonej linii frontu - ocenia brytyjskie ministerstwo obrony. Linia frontu Rosji w Ukrainie wynosi około 1288 km, z czego 192 km przypada na okupowany przez Rosję obwód zaporoski.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej resort wyjaśnił, że dowodzi tego kontynuacja budowy umocnień obronnych w obwodach zaporoskim i ługańskim oraz rozmieszczanie personelu.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Brytyjskie ministerstwo poinformowało, że według stanu na 7 lutego zdjęcia ze źródeł otwartych wskazują, iż Rosja prawdopodobnie dalej wzmacniała umocnienia obronne w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy, szczególnie w pobliżu miejscowości Tarasiwka, a według stanu z 8 stycznia Rosja ustanowiła fortyfikacje obronne pomiędzy miejscowościami Wasyliwka i Orichiw w obwodzie zaporoskim.

1288 kilometrów linii frontu

Linia frontu Rosji na Ukrainie wynosi około 1288 km, z czego 192 km przypada na okupowany przez Rosję obwód zaporoski.

"Poważny ukraiński przełom w Zaporożu znacznie podważyłby zdolność przetrwania rosyjskiego 'mostu lądowego', łączącego rosyjski obwód rostowski z Krymem. Ukraiński sukces w Ługańsku jeszcze bardziej podważyłby deklarowany przez Rosję cel wojenny, jakim jest 'wyzwolenie' Donbasu. Decyzja o tym, któremu z tych zagrożeń należy nadać priorytet w przeciwdziałaniu, jest prawdopodobnie jednym z głównych dylematów rosyjskich planistów operacyjnych" - oceniło brytyjskie ministerstwo.  

Autorka/Autor:tas/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Ukrainy/Facebook

Tagi:
Raporty: