Nastolatek zabił rodziców młotkiem, bo nie chciał iść do szkoły

Źródło:
PAP
Jastrzębie Zdrój. Zabójstwo 78-latki. Zatrzymany wnuczek
Jastrzębie Zdrój. Zabójstwo 78-latki. Zatrzymany wnuczek
wideo 2/3
Jastrzębie Zdrój. Zabójstwo 78-latki. Zatrzymany wnuczek

W Rio de Janeiro 16-latek zabił swoich rodziców młotkiem - podają brazylijskie media. Jak przekazała policja, nastolatek pokłócił się z rodzicami, bo nie chciał iść do szkoły. W ubiegłym tygodniu inny 16-latek zastrzelił adopcyjną matkę, ojca i siostrę.

Do zbrodni doszło w czwartek wieczorem w dzielnicy Jacarepagua w Rio de Janeiro - przekazał portal O Globo. Według dziennika "Folha de Sao Paulo" ofiarami są adopcyjni rodzice nastolatka.

Zatrzymany powiedział, że pokłócił się z nimi, ponieważ nie chciał iść do szkoły, by odpocząć przed treningiem jiu-jitsu (brazylijski sport walki - red.) - poinformowała policja.

Nastolatek przyznał się, że zabił rodziców, a następnie wyszedł coś zjeść razem ze swoim kolegą. Gdy wrócił do domu, podpalił pokój, w którym znajdowały się ciała. Sam zadzwonił na policję i straż pożarną - przekazał portal O Globo. 16-latek miał zabić rodziców młotkiem.

Dziennik "Folha de Sao Paulo" przypomina, że w ubiegłym tygodniu inny 16-latek zastrzelił swoją adopcyjną matkę, ojca i siostrę, rozgniewany prawdopodobnie tym, że rodzice zabrali mu telefon komórkowy i komputer. Zbrodnia miała miejsce w ubiegły piątek, ale wyszła na jaw dopiero w poniedziałek, gdy sprawca sam oddał się w ręce policji.

Autorka/Autor:ek//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Alexandre Rotenberg / Shutterstock